Do sáčku naliala vodu a dala do nej pár centov. Tento trik vám zachráni leto

Lucia Mužlová

Leto je konečne tu. Vzduch je sladký ako rozkvitnuté kvety, tráva je zelená, ľudia sú veselí a šortky sú späť. Noto nie je jediné, čo sa na leto vrátilo. Život nám začali znepríjemňovať muchy. To je vec, ktorá ide ruka v ruke s teplým počasím. Bez tejto vychytávky si už neviem predstaviť život. A čo vy, odskúšate ju tiež?

Článok pokračuje pod videom ↓
vreckonamuchy1
higherperspectives.com

Muchy sú nevyhnutnou súčasťou nášho podnebia a myslím si, že na rozdiel od iných krajín, môžeme byť ešte radi, že nás otravujú „len“ muchy. Mnoho ľudí ich likviduje pomocou sprejov, práškov, lepiacich prúžkov a rôznych doma vyrobených receptov. Najlepšie asi urobíte, ak si na okná nainštalujete sieťky proti hmyzu. Čo ale ak sa nachádzate na grilovačke alebo na záhradke? Potom by vám mohol pomôcť tento jednoduchý trik. Potrebovať budete sáčok a pár centov.

vreckonamuchy2
pinterest.com

Funguje to ako kúzlo. Je to jednoduchý a lacný spôsob, ako sa na celé leto zbaviť otravných múch. Stačí ak naplníte uzatvárateľný sáčok vodou a vhodíte do necho pár centov. Sáčok potom zaveste do blízkosti dverí alebo okien, poprípade tam, kde sa aktuálne zdržuje najviac ľudí. Slnečné lúče, ktoré budú na sáčok svietiť sa budú následne odrážať. To muchy odrádza a zmätie. Sáčky môžete zavesiť pokojne aj na stromy alebo na terasu.

vreckonamuchy3
pinterest.com

Leto už nikdy nebude ako pred tým. Bude ešte o to lepšie. Môžete pokojne relaxovať a vychutnávať si obľúbené ovocie, nápoje, či ugrilované mäsko. Celkom dobrý nápad, čo poviete?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), higherperspectives.com

Najnovšie články