Trápia vás chlpy vášho domáceho miláčika, ktoré sú úplne všade? Týchto 10 účinných rád urobí chlpatému trápeniu rázny koniec

Monizz

Sú to naše malé chlpaté lásky, no aj napriek tomu nás ich chlpy vytáčajú do nepríčetnosti. Pretože sú všade! Domáce zvieratá síce obohacujú náš život a prinášajú nám nekonečnú radosť, no povedzme si úprimne, starostlivosť o nich je niekedy ďalšia šichta v domácnosti. Nech už je váš priateľ krátkosrstý, alebo dlhosrstý, nech už máte chlpy na sedačke, v posteli, na koberci, či na osuškách v kúpeľni, všetkému tomu bude urobíte rázny koniec, keď sa budete riadiť našimi užitočnými radami. My sme si ich osobne vyskúšali a naozaj stoja za to.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pravidelná starostlivosť o vášho maznáčika dokáže vyriešiť mnoho

V prvom rade musíte začať od seba. Možno sa  to nečíta dobre, ale váš domáci maznáčik si vypadávajúcu srsť sám vyčesať nevie. Takže ak začnete s pravidelným vyčesávaním srsti, verte, že prvý krok k úspechu je na svete. Chlpov bude minimálne o tretinu menej! Po tomto základnom bode, môžeme prejsť k vychytávkam v domácnosti.

1
brightside.me

Gumové rukavice sú lepidlom na zvieraciu srsť

Zabudnite na plytvanie lepiacimi valčekmi, ktoré používate na odchlpenie tmavých kabátov, alebo oblečenia. Vlhkú gumenú rukavicu si jednoducho mierne navlhčite a prechádzajte ňou po akomkoľvek povrchu. Či to budú dekoratívne vankúšiky na vašej sedačke, alebo samotná sedačka, chlpy pôjdu na vlhkú rukavicu ako na lep. Keď je chlpov príliš veľa, jednoducho ich zotrite, rukavicu opäť namočte a postup opakujte.

2
brightside.me

Leštidlo na nábytok je môj najlepší priateľ

Top tip ostáva leštidlo na nábytok. Platí to ale len v prípade, že máte zvieracie chlpy aj na rovných plochách vašich nábytkových zostáv. Žiaľ na vyrezávaný nábytok táto vychytávka neplatí. Nastriekajte leštidlo na nábytok a potom po ňom jednoducho prejdite antistatickou handričkou. Srsť bude za handričkou doslova utekať.

3
brightside.me

Vákuový vysávač je polovica úspechu

Ak ste ochotní niečo investovať do domácich spotrebičov, kúpte si vákuový vysávač. Je to perfektná alternatíva, ktorá dokonale vysaje zvieraciu srsť aj z tých najhustejších materiálov, ako sú koberce s vysokým vlasom, či hustejšie poťahoviny.

4
brightside.me

Spravte deťom zábavu

Nie, nemyslíme tým, aby ste deťom dali do rúk handry a prachovky. Stačia hrubé ponožky z mikrovlákna, ktoré ak ešte doma náhodou nemáte, poľahky ich kúpite v ktoromkoľvek obchode s oblečením. Ak máte doma parkety – vyhrali ste. Deti sa môžu šmýkať do sýtosti a zároveň vám krásne povyťahujú srsť aj spod nábytku.

5
brightside.me

Namixujte si vlastný prostriedok

Tento všestranný sprej pre rýchle a jednoduché čistenie povrchov je fakt perfektný! Zmiešajte 3/4 šálky citrónovej šťavy, 3 lyžičky sódy bikaróny, prilejte trošku čajovníkoveho oleja (tea tree olej) a nalejte zmes do rozprašovača. A teraz môžete striekať a zmývať a chlpy pôjdu razom preč.

6
brightside.me

Zariaďujte svoj domov s rozumom

Ak si byt ešte len zariaďujete, vyberajte nábytok s rozumom. Aj to je základ úspechu. Pri chlpatom domácom miláčikovi je dobré vyberať koberce z prírodného vlasu – menej sa naň chytá srsť. Ideálny je tiež nábytok s rovnými plochami, pretože sa dá veľmi jednoducho zotrieť. A takisto sú veľmi vhodné laminátové, vinylové, či drevené podlahy. Koberce sa pri domácich miláčikoch nevyplácajú. Sú to doslovné lapače alergií. Samozrejme, kožená alebo koženková sedačka má oproti látkovej tisíc výhod.

7
brightside.me

Používajte pemzu. Nielen na nohy!

Využitie pemzového kameňa v kúpeľni všetci poznáme. Skúste však na menšie koberčeky nachádzajúce sa často práve v kúpeľniach použiť pemzu. Prebehnite sa ňou po koberci a uvidíte, ako perfektne zachytáva chlpy a vlasy. Na rýchle očistenie koberčekov pred príchodom návštevy je pemzový kameň ideálne riešenie.

8
brightside.me

Pravidelné čistenie pelechu

Meňte pelech a podstielku vášho domáceho miláčika tak často, ako vám to sily dovoľujú. Čím častejšie budete prať psí pelech, či meniť škrečkovi, alebo králikovi podstielku, tým menej chlpov vám bude lietať pred očami. Nebudú sa rozptyľovať po nábytku ani po kobercoch. Pravidelným čistením pelechu získate len to, že chlpov bude zasa o čosi menej.

9
brightside.me

Poistný valček na šatstvo

Zadné dvierka musíme mať vždy. A tu je najlepším pomocníkom lepkavý valček na šatstvo, ktorý sme spomínali vyššie. V prípade núdze si oblečenie alebo vankúše len rýchlo valčekom prebehnite a všetky chlpy zmiznú. Nevýhodou je len to, že ak máte zvieratko poriadne huňaté, potom miniete na vyčistenie jedného kabáta, či tmavých nohavíc pomaly tretinu lepiaceho valčeka.

10
brightside.me

Vyskúšate niektorú z našich rád? Dajte nám vedieť, ako fungovali.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), brightside.me

Najnovšie články