Zabalili život vo veľkomeste, deti vychovávajú v divočine. Keď však uvidíte ich domov, budete im ticho závidieť

Lucia Mužlová

Rodičia vychovávajúci deti v divočine, Foto: Profimedia

Viete si predstaviť, že v práci dáte výpoveď, zbavíte sa takmer všetkého materiálneho okolo seba a odídete s rodinou žiť do divočiny? Sranda by to zrejme nebola ani na Slovensku. Títo rodičia však dali zelenú svojim hodnotám a presťahovali sa mimo mesto.

Rodičia si prechod z veľkomesta do prírody nevedia vynachváliť. Insider informoval o rodičoch, ktorý vytvorili pre svoje deti nádherný domov. Nie je však divočina ako divočina. Keď sa bližšie pozriete na to, kde a ako žijú, zistíte, že v podstate nepociťujú žiadny diskomfort. Majú krásny domček plný žiarivých svetielok a užívajú si všetky dary, ktoré im matka príroda poskytuje.

Z mesta do divočiny

Manželia Zac a Katie žili v Kalifornii typickým mestským životom. Hneď keď prišli deti, rozhodli sa ho vymeniť za divočinu. Spúšťač boli financie. Rodina si uvedomila, že by náročný život v meste neutiahla. Po príchode druhého dieťaťa sa presťahovali do Nového Mexika, kde mala Katie pozemok v prírode, ktorý chátral a nič na ňom nebolo. Rozhodli sa postaviť si vlastnoručne krásny drevený domček, ktorý štvorčlennej rodine dokonale stačí.

Rodičia vychovávajúci deti v divočine, Foto: Profimedia

Majú všetko, čo potrebujú

Dom je v podstate prerobený karavan na štýl veľkého stanu. Rodina tu má všetko, čo potrebuje. Priestor na spanie, kuchyňu aj jedáleň. Všade je cítiť prírodu, pestujú veľa rastlín a vo vnútri to vyzerá ako v umeleckej dielni.

Dom nemá ústredné kúrenie klimatizáciu, takže počas zimných mesiacov sa rodina teplo oblieka, aj vo vnútri nosia bundy a tepláky. Aby im bolo teplejšie, pokojne spia všetci štyria v jednej veľkej posteli. V domčeku nechýba LED osvetlenie, elektrický sporák, zástrčky a majú aj mobilné telefóny a elektroniku, takže to nie je až taký divoký život, ako by ste si mohli myslieť.

Rodičia vychovávajúci deti v divočine, Foto: Profimedia

Rodičia chcú z detí vychovať schopných a samostatných ľudí. Učia ich výrobe, majú rôzne zručnosti, ktoré bežným mestským deťom chýbajú. Potom ich môžu využiť v dospelom živote. Je len na nich, či si vyberú mesto alebo vidiek. Deti sa vo voľnom čase učia napríklad aj hádzať nože, čo by bežný rodič určite neschvaľoval. Snažia sa však svoje deti vychovávať čo najlepšie a väčšinu času trávia v prírode.

Najnovšie články