Sprchový záves je najväčší zdroj baktérií a plesní v kúpeľni. Na odstránenie nečistôt a plesní mi dnes stačí len táto jedna vec

Lucia Mužlová

Aj keď ju nevidíme, často je stále tam. Pleseň v kúpeľni. Niekedy si hovorím, škoda, že nemám mikroskopický zrak, aby som ju odhalila a odstránila ešte v začiatkoch. Plesne sú však aj veľkým zdrojom rôznych zdravotných problémov. Preto každá gazdinka vie, že čistota v kúpeľni je veľmi dôležitá.

kupelna1
takprosto.cc

Dezinfikujeme WC, umývame umývadlo, vaňu, utierame prach, vysávame a zmývame podlahy. To je to, čo nás čaká takmer každú sobotu, niekoho aj v iné dni. Často však zabúdame na jednu dôležitú vec, a tou je záves v kúpeľni. Je to miesto, kde sa tvorí najviac plesní a baktérií v celej kúpeľni.

Vlhký vzduch v kúpeľni, prachové častice a taktiež časti kože, to všetko sa usádza práve na sprchovom závese a je to teda ideálne prostredie pre rast škodlivých plesní. Našťastie vám prinášame účinný a skvelý spôsob ako sa zbaviť plesní, ktoré sa na závese usadili. Recept je veľmi jednoduchý.

Na začiatok si vezmeme sódu bikarbónu a hubku, prípadne kefu a záves zľahka očistíme.

kupelna2
takprosto.cc

Do 5 litrov vody pridáme 1 polievkovú lyžicu prachu na pranie a 100 ml octu. Celý sprchový záves namočíme do vedra s roztokom a necháme ho tam 2 hodiny. Ak chcete, pokojne ho tam nechajte aj počas noci.

kupelna3
takprosto.cc

Následne záves dobre prepláchneme pod tečúcou vodou a kefou dočistíme najšpinavšie plochy a zárezy, kde by sa plesne mohli usadzovať.

kupelna4
takprosto.cc

Záves vystrieme, prípadne zavesíme tak, aby sa dokonale vysušil. Najlepšie je, keď je materiál úplne vystretý, preto ho počas leta nechám uschnúť na záhradke na tráve alebo ho prehodím cez sušiak.

kupelna5
takprosto.cc

Čo je však úplne najdôležitejšie, po každom kúpaní a sprchovaní by ste mali záves dobre roztiahnuť a kúpeľňu nechať otvorenú, prípadne otvoriť okno, aby sa miestnosť a aj záves dobre vetrali.

Vyskúšajte tento trik a jednoducho vyčistite svoje sprchové závesy a zbavte sa nežiaducich plesní. Ak sa vám tento trik páči, zdieľajte ho so svojimi priateľkami.

Pozri tiež: Týchto 9 vecí by sme mali čistiť každý deň, no nerobí to takmer nikto z nás. Najviac ma zaskočila práve 7. vec

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať