Týchto 9 vecí by sme mali čistiť každý deň, no nerobí to takmer nikto z nás. Najviac ma zaskočila práve 7. vec

Lucia Taňkošová

adme.ru

Aj napriek tomu, že vo svojich domácnostiach dbáme na poriadok a čistotu, popri hektickom zamestnaní či vyťaženosti niekedy nestíhame dôsledne upratovať každý deň. Samozrejme, nič si nemusíte vyčítať, zbystriť pozornosť by ste však mali pri predmetoch v domácnosti, ktoré sú lapačmi baktérií. Tým by sme mali venovať určite väčšiu pozornosť. Neviete, ktoré sú to? Pozrite si nasledujúci článok. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Kuchynské utierky

flickr.com
flickr.com

Podľa štúdií sú utierky jedným z najviac infekčných miest v kuchyni. Taktiež to platí aj pre uteráky v kúpelni. Každodenným používaním sa veľmi rýchlo zašpinia a uchytí sa na nich veľké množstvo baktérií. To je dôvod, prečo by sa mali čo najčastejšie prať, najlepšie na dennej báze, najmä, ak máte veľkú rodinu.

Kľúče

flickr.com
flickr.com

Ďalším obrovským lapačom baktérií sú kľúče, ktoré máme pri sebe neustále, každý deň, v kabelke, vo vreckách nohavíc. Často nám padnú na zem alebo sa ich dotýkame špinavými rukami. Preto je veľmi dôležité vyčistiť ich, napríklad použitím antiseptických obrúskov.

Dlaždice v kúpeľni

flickr.com
flickr.com

Aby sa nám dlaždice v okolí sprchy neznečtistili čo najviac, mali by sme ich umyť po každej sprche. Samozrejme, nemusíme ich drhnúť saponátom po každej rýchlej sprche. Opláchnite ich čistou vodou a uistite sa, že na nich neostali zvyšky sprchových gélov či šampónov. Dlaždice by sme mali aj osušiť, sú totiž zárukou, že sa v miestnosti nebudú tvoriť plesne.

Špongia na umývanie riadu

flickr.com
flickr.com

Špongia na umývania riadu je jedným z najšpinavších predmetov v kuchyni. Často ju používame aj na očistenie kuchynskej linky, či kuchynského stola. Špongiu by sme preto mali dezinfikovať, a to veľmi jednoduchým spôsobom. Stačí, ak ju vložíte na 30 sekúnd do mikrovlnky. Po 30-tich sekundách špongiu necháme chvíľku vychladnúť v mikrovlnke, nevyberáme ju hneď, mohli by sme sa popáliť. Samozrejme, túto metódu vynecháme pri špongiách, ktoré majú kovové časti.

Drez a umývadlo

flickr.com
flickr.com

Myslíte si, že umývalo je po toľkých umytiach rúk a odtečenej vode stále čisté? Omyl. Na stenách umývadiel a drezov sa uchýtava taktiež veľké množstvo baktérií.

Riad namočený vo vode

flickr.com
flickr.com

Často nechávame zvyšky jedla v hrncoch či miskách a nerobí nám problém nechať ich namočené v dreze po celú noc. Najlepšie je však umyť riad okamžite po každom jedle.

Kávovar

flickr.com
flickr.com

Pri zanedbanom čistení je kávovar zdrojom celého radu baktérií a plesní, preto je potrebné čistiť ho každý deň. Ak chcem odstrániť všetky zvyšky kávy, mali by sme ho rozobrať na jednotlivé časti.

Doska na krájanie

flickr.com
flickr.com

Drevené dosky na krájanie je taktiež nutné dezinfikovať, napríklad za použita octovej vody, v pomere 1:1 alebo čistiaceho roztoku zo sódy bikarbóny a 0,5 litra horúcej vody.

Štetce na líčenie

flickr.com
flickr.com

Nevyčistené štetce môžu byť zdrojom baktérií, ktoré sa následne prejavia na vašej tvári vo forme vyrážok. Uistite sa preto, že po každom líčení štetce vyčistíte. Postačí aj teplá mydlová voda.

Pozri tiež: Naše potrubie sa neustále upchávalo. Potom mi inštalatér poradil tento skvelý trik a po zápachu či upchaní nie je ani stopa

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), adme.ru

Najnovšie články