Januárové a februárové deti sú v niečom špeciálne. Vyrastú z nich úspešní a bohatí ľudia, tvrdia vedci

Gabriela Kinčoková

Foto: unsplash/Echo Grid

Mnoho ľudí verí, že to, v akom mesiaci sa narodíte dokáže veľkou mierou ovplyvniť váš celý život. Či je to naozaj pravda alebo nie, o tom sa dá len polemizovať. Avšak dnes prichádzajú vedci so štúdiou, ktorá tvrdí, že deti, ktoré sa narodia v mesiaci január a február bývajú bohatšie a slávnejšie, ako ľudia narodení v iných mesiacoch. V akom mesiaci ste narodení vy?

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: unsplash/li tzuni

Časopis Journal of Social Science prezradil, že sa pozreli na slávne a bohaté svetové osobnosti ako sú herci, vedci či politici. Zistili, že väčšina z nich sa narodila medzi 20. januárom a 18. februárom. Ako príklad sa stačí pozrieť na týchto najznámejších ľudí, ktorí sa narodili v týchto mesiacoch: Jennifer Anniston, Cristiano Ronaldo, Ronda Rousey či Harry Styles. Ak máte stále pochybnosti o tejto štúdii, existuje ďalšia štúdia. Kancelária národnej štatistiky Spojeného kráľovstva tvrdí, že deti, ktoré sa narodili na začiatku roka majú za sebou úspešnú kariéru.

Januárové deti sa pravdepodobne môžu stať lekármi alebo exekútormi. Deti, ktoré sa narodia v mesiaci február majú vysokú pravdepodobnosť na to, stať sa umelcami. Taktiež dodávajú, že existuje aj štúdia, ktorá zhromažďovala 10 rokov údaje z najväčších a najúspešnejších firiem sveta. Prišli nato, že v mesiaci január sa narodilo až 10% vrcholných generálnych riaditeľov.

Foto: unsplash/Aditya Romansa

Podľa iného výskumu sa dokázalo, že šikovnosť dieťaťa je podmienená materskými génmi. Chromozóm X je zodpovedný za inteligenciu a žena je nositeľom dvoch takýchto chromozómov. Muži sú nositeľmi len jedného chromozómu X a jedného chromozómu Y. Už v roku 1984 vedci na Cambridgiskej univerzite zistili, že materské gény ovplyvnili prenos inteligencie. Počas výskumu boli použité geneticky modifikované myši na rôzne teórie. Počas tohto pokusu prišlo veľa omylov a chýb, no keď sa konečne všetko podarilo, boli schopní vytvoriť myši s viacerými materskými či otcovskými génmi. Veľmi zaujímavé bolo, že myši, ktoré mali viac materských génov mali väčší mozog a hlavu. Naopak myši, ktoré mali otcovské gény mali väčšie telá a menšie hlavy.

Každopádne, nestačí len spoliehať sa na dátum narodenia. V mnohých prípadoch úspešnej kariéry stojí za prácou mnoho driny. Dátum narodenia môže čiastočne ovplyvniť vašu kariéru ale nezabúdajte, že na tom ju nevybudujete. Dôležité je chytiť sa každej možnej príležitosti uspieť.

Gabriela, ladbible.com

Najnovšie články