O život prišla len pár minút po pôrode. Mamička stratila svoju dcérku po obrovskej chybe sestričky

Lucia Horáková

Príchod dieťatka mal byť pre mladú dvojicu najkrajším dňom v živote, no behom sekundy sa zmenil na nočnú moru, z ktorej by sa najradšej prebrali. Žiaľ, vytúžená dcérka zomrela a oni sa museli zmieriť s trpkou a bolestivou skutočnosťou.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

Nešťastie sa stalo v nemocnici Gladstone, v austrálskom Queenslande ešte vo februári 2016. Tehotná Brieaan Keldie dostala silné kontrakcie a bola ihneď prevezená na pôrodnú sálu, kde priviedla na svet behom hodiny krásnu dcérku Millah. To však prestalo po chvíľke dýchať a bolo potrebné dieťatko urýchlene napojiť na prístroje.

Tesne po pôrode si dievčatko podávali dve sestričky, jednou z nich bola Gabrielle Matamoros, ktorá Millah odniesla k špeciálnemu prístroju, no ten nebol zapojený. Následne sa musela presunúť do druhej miestnosti, z ktorej sa však ozvalo silné buchnutie.

Ako sa vyjadrila užialená sestrička, v tom ako sa ponáhľala, sa jej šmyklo, spadla na kolená a bábätko jej vyletelo z rúk. Podľa vyšetrovateľov mala urobiť chybu už len tým, že novorodenec nebol pri presune umiestnený do detskej prepravky, ktoré sa bežne používajú. Tú vraj sestrička v miestnosti nevidela.

Dieťatko bolo krátko po nešťastnej nehode stabilizované, no o niekoľko hodín zomrelo. I keď sa incident odohral ešte v roku 2016, vyšetrovanie sa malo začať až teraz.

Pozri aj: Fotografie opustených detí PRED a PO adopcii s vami zamávajú. Takto to vyzerá, keď nájdu milujúcu rodinu

Lucy, dailymail.co.uk