Na naše územie mieri orkán, ktorý prinesie snehovú kalamitu. Udrie už v tento deň

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Do Európy mieri poriadne vyčíňanie počasia. Do našej oblasti mieri orkán Oleg, s ktorým bude spojené extrémne nebezpečné počasie. Môžeme sa tak pripraviť na sneh, ale aj na nebezpečný vietor.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, v najbližších hodinách sa môže stredná Európa pripraviť asi na najnepriaznivejšie počasie tejto zimy. Cez našu oblasť bude postupovať tlaková níž s názvom Oleg, ktorá prinesie nádielku snehu, ale aj silný vietor.

Prichádza nebezpečné počasie

„Nebezpečné počasie nastúpi už v piatok popoludní a to najhoršie príde počas soboty, kedy kombinácia sneženia a vetra môže spôsobiť obrovské problémy. Orkán „Pit“ prinesie na naše územie okrem silného vetra aj výdatné sneženie. Snežiť začne už v piatok ráno od západu, no sneženie sa nebude týkať celého nášho územia,“ informuje portál Imeteo.

Foto: TASR Michal Svítok

V piatok ráno začne na západnom Slovensku okrem Záhoria a západnej časti Podunajskej nížiny snežiť okolo 9.00. Sneženie môže na východe Podunajskej nížiny priniesť centimetre nového snehu, no popoludní sa sneženie zmení do výšky 600 metrov na celom západnom Slovensku, kde teda môžeme až do soboty očakávať dážď.