Mladej žene manžel zo žiarlivosti odrezal ruky krátko pred Vianocami. Lekár, ktorý ju operoval, hovorí o zázraku

Monizz

Možno ste počuli príbeh z predvianočného obdobia, ktorý sa odohral ani nie pred mesiacom v Moskve. 25-ročná Margarita Gračevová sa ocitla v záchranke s odrezanými rukami. O násilný čin sa postaral jej žiarlivý manžel. Operoval ju Timotny Sukhinin a o operácii hovorí ako o malom zázraku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Gepostet von Timofey Sukhinin am Dienstag, 12. Dezember 2017

Manžel mladej Margarity sa sám nahlásil na polícii a priznal, že svoju mladú ženu odviezol do lesa, kde jej v amoku odrezal obe ruky. Potom jej sám zavolal záchranku. Muža polícia zatkla a bol odsúdený. Dievčina podstúpila deväť hodín trvajúcu operáciu, počas ktorej sa doktor Sukhinin zo všetkých síl snažil zašiť obe ruky tak, aby ešte boli funkčné.

Zázrak

Dnes už hýbe prstami,“informovali lekári z moskovskej nemocnice tlačové agentúry. Lekárovi sa podarilo prepojiť naspäť cievy, kosti, šľachy aj nervy. 19. decembra Margarita prvýkrát pohla prstami a od radosti sa rozplakala. Podľa renomovaného chirurga môže trvať regenerácia nervových zakončení niekoľko mesiacov, možno až polroka. „Úplná rehabilitácia ruky môže trvať aj celý život,“ povedal Sukhinin.

Gepostet von Timofey Sukhinin am Sonntag, 20. März 2011

Deväťhodinová operácia prebiehala v úplnom tichu, pod mikroskopom prišívali chirurgovia nerv za nervom. Všetci dúfali v zázrak, pretože nik neveril, že takéto niečo sa dá „opraviť“. Skutočnosť, že žena dokáže hýbať aspoň jednou rukou, je neuveriteľná. Či však bude rovnako úspešná aj regenerácia druhej ruky, je zatiaľ otázne.

Manžel nešťastnej Margarity bol obvinený z úmyselného poškodenia zdravia s použitím zbrane. „Videl som a zošíval už všeličo. Ale aby muž odrezal svojej žene ruky vedome, schválne a s toľkou krutosťou, s tým som sa ešte za desiatky rokov praxe nestretol. Operovali sme ju v mŕtvolnom tichu. Všetci na sále sme boli šokovaní týmto otrasným incidentom,“ povedal dodnes šokovaný lekár.

pixabay.com

Mikrochirurgia a plastická chirurgia sú odbory, o ktorých si verejnosť často myslí, že sú len akýmsi procesom, ktorý ľudí takpovediac skrášli. „Bohužiaľ, ešte stále si väčšia časť laickej verejnosti myslí, že s chirurgiou ako takou nemáme veľa spoločného. Áno, ľudia bežne neumierajú na to, že nemôžu hýbať prstami. No my sme tu na to, aby sme ich život skvalitnili, a aj to je dôležité. Predstavte si, že by ste nemali ruky. Zľahčovali by ste prácu lekárom, ktorí by sa aspoň pokúsili dať vám ruku dohromady?“ pýta sa chirurg. Aj keď tento lekár možno svojím chirurgickým výkonom nezachránil 24-ročnej dievčine život, zachránil jej prinajmenšom budúcnosť. Vďaka nemu totiž bude mať možnosť prinajmenšom jednou rukou pohladiť svoje dieťa. A preto aj plastickým chirurgom a mikrochirurgom patrí obdiv.

pixabay.com

Pozri aj: Toto spravila s jeho telom zima. Malý chlapec kráčal pešo do školy pri teplote -9 °C takmer 5 kilometrov, len aby mohol napísať test

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články