Kráľ Karol sa po prvý raz objavil na verejnosti a video sa stalo virálne. Neuveríte, čo si fanúšikovia všimli

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Kráľ Karol išiel na bohoslužbu v Sandringhame, pričom je to vôbec po prvý raz, čo sa objavil na verejnosti po diagnostikovaní rakoviny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál BBC, kráľ zamával verejnosti, keď kráčal pred Kostolom svätej Márie Magdalény spolu so svojou manželkou, kráľovnou Camillou. Zábery prichádzajú po tom, ako 75-ročný kráľ v sobotu poďakoval ľuďom za ich podporu a priania všetkého dobrého. Dodal, že všetci ľudia, ktorí majú rakovinu, vedia, že takéto láskavé slová sú najväčšou útechou a povzbudením.

Kráľ Karol na verejnosti

Keď kráľ vstupoval do kostola v Sandringhame, zhromaždilo sa tam okolo sto priaznivcov. Okolo brán sa zhromaždilo množstvo ľudí. Niektorí poznamenali, že je úžasné, že sa kráľ Karol takto ukázal na verejnosti a týmto krokom zmazal pravidlo jeho otca, princa Philipa, ktorý tvrdil, že členovia kráľovskej rodiny nesmú ukazovať slabosť, bolesť či náznaky choroby.

Kráľ Karol je oveľa otvorenejší, čo sa týka jeho zdravotného stavu, hoci Buckinghamský palác stále nezverejnil druh rakoviny, ktorou panovník trpí. Na videu tiež môžeme vidieť, že hoci sa kráľ usmieva, vyzerá trochu krehko, čo naznačuje aj jeho chôdza a zhrbené plecia.

Najnovšie články