Vlasy som si prečesala kefou, na ktorej som mala vlhčený obrúsok. Toto je 10 tipov, ako ich môžete v domácnosti využiť a budete…

Monizz

Že neviete, čo sú absorpčné obrúsky? Ak si pamätáte na pijavý papier, ľudovo nazývaná „pijak“, presne o tom je reč. Ibaže obrúsky sú už dnes podstatne poddajnejšie a ľahšie sa s nimi manipuluje. Dostanete ich v každých domácich potrebách buď v samostatnom balení alebo stočené.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Absorpčné obrúsky alebo pijavý papier. Akokoľvek ich nazvete, ich využitie je mnohostrannejšie ako by sme si mysleli. Prekvapia vás drobnosti, ktoré vám denne znepríjemňujú život a vyriešiť ich je také jednoduché. Pozrite sa, čomu všetkému dokážu absorpčné obrúsky pomôcť.

Všestranný pomocník

Neexistuje horší spôsob, ako sa znaviť zvyškov mastnoty a oleja, ako vyliať ich do výlevky. Ak toto robíte pravidelne, verte, že časom sa vodovodné potrubie upchá a bude po paráde. V prípade, že máte v hrncoch zvyšky masti alebo olejovej šťavy, napustite nádobu v dreze vodou a položte naň absorpčný obrúsok. Pohltí všetku masť. Umyť riad nebude také náročné a vyhnete sa aj upchatým potrubiam.

takprosto.cc

Absorpčné obrúsky perfektne sajú, preto sú vynikajúcim pomocníkom napríklad aj do topánok. Máte problémy s potením nôh? Pot môže po pár hodinách vo vlhkej topánke zapáchať, čo nie je príjemné, najmä ak sa nachádzate v spoločnosti, v práci či kdekoľvek inde medzi ľuďmi. Dajte si do topánok nenápadné absorpčné obrúsky a môžete chodiť v jedných topánkach aj celý deň. Ak si to chcete poistiť, nakvapkajte si na obrúsok 1-2 kvapky esenciálneho oleja s akoukoľvek vôňou.

takprosto.cc

Trápia vás zanesené chrómové kohútiky? Použite absorpčný obrúsok a po vyčistení čistiacim prostriedkom ešte povrch prebehnite a doleštite absorpčným obrúskom. Kohútiky a chrómové dielce budú svietiť ako nové.

takprosto.cc

Možno ste netušili, ako veľmi dokážu tieto obrúsky pomôcť aj pri škvrnách od potu v podpazuší alebo s bielymi škvrnami po dezodorantoch. V lete to zakúšame takmer všetci a nie je to žiadna hanba. Ukazovať však takéto podpazušie netreba, preto si to poistite a majte so sebou v kabelke vždy pár kúskov obrúskov. Ako poistku.

takprosto.cc

Žalúzie sú tak fantastické, ako aj katastrofálne. Keď na ne nasadá prach, je to nielen nepekné, ale aj nezdravé. Absorpčné obrúsky slúžia dobre aj ako prachovka. A keďže medzi žalúzie sa toho veľa nezmestí, tento malý pomocník vám urobí dobrú službičku.

takprosto.cc

Ženy, ktoré trápia „elektrizujúce“ vlasy, ocenia tento jednoduchý trik, ktorý stavanie vlasov po česaní celkom odstráni. Nastoknite absorpčný obrúsok na kefu a prečesávajte a koľko sa vám páči.

takprosto.cc

Chcete vyčistiť žehliacu plochu na žehličke? Použite absorpčné obrúsky a prežehlite ich poriadne, pokojne aj navlhčené alebo s prostriedkom na čistenie. Nič sa nepoškodí a žehliaca plocha bude opäť čistá, akoby ste si žehličku priniesli priamo z obchodu.

takprosto.cc

Ak chcete prevoňať svoje skrine alebo zásuvky s oblečením, vezmite absorpčný obrúsok, nastriekajte naň trochu voňavky a dajte ho medzi veci. Nemusíte kupovať drahé voňavé vrecúška v drogérii, ktoré navyše vydržia voňať len prvých pár dní. Takto ušetríte a vôňa vám v oblečení ostane oveľa dlhšie.

takprosto.cc

Nuž a to isté môžete urobiť aj v prípade, že športujete. Do tašky s oblečením dajte navoňaný obrúsok a už sa nemusíte báť, že spotené oblečenie opäť raz zasmradí celý materiál.

takprosto.cc

Otlačky prstov na nábytku alebo chrómových prvkoch v dome budú hračka, ak po nich prejdete absorpčným obrúskom, ktorý ich okamžite vyleští. A teraz môžete pokojne kúpiť chrómovú chladničku aj druhýkrát. Nemusíte sa báť, že budú na nej stále capance.

takprosto.cc

Tieto obrúsky nie sú drahé a sú šetrné nielen k vašej peňaženke, ale aj k životnému prostrediu. Takže? Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc