Toto nikto nečakal. Princ Harry všetkých prekvapil, keď verejnosti oznámil túto novinku

TASR

Foto: TASR/AP archív

Britský princ Harry plánuje na budúci rok vydať knihu pamätí, v ktorej sa podelí o chyby a poučenia zo svojho života. Informovala o tom v pondelok na svojej webovej stránke stanica BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Nepíšem to ako princ, ktorým som sa narodil, ale ako muž, ktorým som sa stal,“ uviedol Harry, ktorého vyjadrenia sprostredkoval denník The Guardian na svojej webovej stránke. Princ vyjadril vďačnosť za príležitosť podeliť sa o to, čo sa počas svojho života naučil.

Opíše všetko tak, ako to bolo

Harry knihe pamätí podľa svojich slov plánuje zdieľať svoje vzostupy a pády s „presnosťou a pravdivo“ a na jej vydaní sa dohodol s vydavateľstvom Penguin Random House. Penguin Random House dohodu s princom potvrdilo na Twitteri. Harry – vojvoda zo Sussexu – podľa BBC výnosy z knihy daruje charite.  O vydaní knihy nedávno hovoril so svojou rodinou, píše BBC. Harryho hovorca však dodal, že princ neočakáva, že od Buckinghamského Paláca dostane povolenie.

Foto: TASR archív

Harry a jeho manželka Meghan Markle sa minulý rok vzdali svojich kráľovských povinností a odsťahovali sa do USA, kde chcú podľa vlastného vyjadrenia viesť nezávislejší život.