Mamička sa na Facebooku pohoršovala nad dnešnými nevychovanými deťmi. Jej status sa stal zo dňa na deň populárny

Lucia Mužlová

Foto: flickr.com

Ak sa momentálne nachádzate aj vy každý deň v skupine mamičiek, ktoré chodia s deťmi do parku, určite pravidelne diskutujete o výchove svojich ratolestí. Nám určite neprináleží hodnotiť to, ako svoje deti vychovávate, pretože každý rodič je iný, má inú mieru trpezlivosti, no v tomto konkrétnom prípade aj slušnosti. Na Facebooku sa opäť objavil status, ktorý rozdeľuje slovenské mamičky.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Linda Modalen Høst (@lindahost) on

Veľká skupina Priznania žien je plná statusov mamičiek, ktoré sa už nevedia pozerať na arogantné ženy, ktoré nemajú toľko slušnosti, že by svoje dieťa upozornili v prípade, že urobí niečo, čo sa zo slušnosti nepatrí. Aby ste pozorumeli konkrétnej situácii, takýto status sa tam objavil a získal si veľa súhlasných komentárov a lajkov.

„Môj starší syn mi vraví: mama,urobme sociálny experiment a dajme si na lavičku chrumky, čipsy, že kto si drzo bez opýtania zoberie a potom mu povedzme, že boli otrávené! Na margo tohto, popíšem situácie za všetkých rodičov, ktorí majú podobné skúsenosti a ešte im ostal zbytok zdravého rozumu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Triplet Baby Girl 🎀🎀🎀 (@guneshin_kizlari) on

Tak napr. kamoška: Minule sme boli s kamoškou na prechádzke, trošku vyvetrať hlavy a pokecať, po ceste sme si kúpili keksíky a sadli si na lavičku že ich pochrúmeme ,a šla taká typická mega p**a, asi 2,5-3 ročne decko capkalo pred ňou a ona za nim v kočíku tlačila druhé, a to malé došlo ku nám, bez slova zobralo ten keksík a akože sa nechumelí si cupkalo ďalej a ta mater nič!!!! Nič!!! Ani bú ani mú, nielen že to svoje decko neupozornila že neber to bez opýtania ak ti dovolia tak poďakuj za keksík! Niiiič!!!! A ta mater aspoň keby teda ona nám niečo povedala, ale prešla popri nás akoby sme tam neboli! To tú moju kamošku nasralo a nahlas povedala: Keď už milá pani se*ete na slušnosť a výchovu, mohli by ste pamätať aspoň ma bezpečnosť a zdravie vášho dieťaťa, nabudúce ten keksík môže byt kľudne otravený!!! ľudia sú totiž v dnešnej dobe divní!!!!!‘

Matka šla ďalej a mala úplne na háku všetko. To isté sa stalo mne s deťmi, ideme na deň detí a tam drzé decko, nám vlezie do tašky a zoberie si drzo tie arašidové chrumky!!! Že wtf??

Idem s deťmi na kúpalisko, na ihrisko, kedže som normálna matka, beriem deťom hračky, autíčka a to, čo chalanov baví, vláčim tie hračky pre svoje deti, aby sa mali s čím hrať a nemuseli brat drzo cudzie hračky!!!! Vychovávam si slušné deti, ktoré nepotrebujú drzo brať veci, ktoré nie sú ich!!!

A čo okolo došli decká, to došli a len berú mladšiemu synovi autíčka a čo ten chudák jačí, to jačí, kedže hovoriť nevie. A uz mám toho fakt dosť milé matere!!!

Čo to je za dnešnú chorú dobu, vykrikujete o bio nebio, a pritom máte nevychované decká ,ktoré si drzo berú veci, čo nie sú ich, však pohoda, do školy detto, no a čo, však si požičiaš, školskú tašku, zošity, učebnice, knihy,desiatu… atď, čo toto je za drzosť si drzo brať a vôbec pýtať cudzie veci!!!

Tak toto začnem praktizovať aj ja, tiež mi požičajte vašu kreditku, aj s pinom, aj auto, ktoré máte zaparkované, však ja si ho len požičiam na dovolenku, aj svojho chlapa mi požičajte, a čo, však ja si to len požičiam!!

Takto vyzerá cela spoločnosť!!! V práci tiež, však ja si posedím, zašijem sa niekde a dáka trubka, čo sa nechá využiť, nech to odpracuje za mňa!!! Toto je chorá doba!!!

Týmto ich akurát tak učíte, že využívaj druhých, kým sa dajú, však niekto aj tú robotu v robote za teba urobí!!!

HANBA VÁM!!!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juju&Ellie (@juju.ellie) on

A kamošky moje: Úúúplne s tebou súhlasím!!! Nenávidím to a ešte viac ma vytáča, že tie matere neupozornia svojho zas*ana, že nechaj hračku neber ju nie je tvoja ale chlapčekova! Niééé! Nič! Ticho sú, však im vyhovuje, že ich zas*ran má zábavu a ony majú pokoj! Otrasná doba! Nie že pozičiavajme si, ale využívajme druhého, kým to ide!!!!‘ Takto to totiž je a toto tie matere učia tých svojich drzých pa*chantov!!!

A verte, že keď ma stretnete, tak sa to bez bordelu nezaobíde a zavolám si aj 158, že môjmu decku kradne vaše nevychované decko hračky!!!;

HANBA VÁM!!!“

Pod týmto statusom sa samozrejme okamžite začala konverzácie a komentáre začali pribúdať. Mnohé mamičky upozorňovali na to, že to nie je chyba detí, ale rodičov. Deti nemôžu za to, že si bez dovolenia niečo vezmú, keďže nevedia, že je to niečo nesprávne a zlé. Taktiež poukazovali na ostrú reakciu a slová, ktoré mamička napísala. Mnohým sa nepáčilo, ako mamička reagovala. Podľa nášho názoru sa jednalo o reakciu pod vplyvom emócií, no samozrejme, dávame mamičke čiastočne aj za pravdu. Deti by mali byť vedené v prvom rade k slušnosti. Tak by sa mali správať k svojim rodičom a aj ostatným deťom alebo ľuďom mimo domova.

Najnovšie články