Video, na ktorom vychudnuté hladujúce medvede v zoologickej záhrade prosia návštevníkov o jedlo, šokovalo celý svet

Monizz

Medveď malajský je najmenší druh medveďa, je plachý a vedie nočný život. V Indonézskej zoologickej záhrade však malajské medvede chovajú v katastrofálnych podmienkach. Vychudnuté a na smrť vyhladované zvieratá kŕmia návštevníci zoo všetkým možným, čo nájdu po vačkoch. Deti pri pohľade na úbohé zvieratá plačú a zhrození rodičia zverejňujú amatérske videozáznamy. O katastrofálnom osude medveďov informovala už aj CNN.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
animalreader.ru

Malajské medvede dorastajú do výšky približne 1-1,4 metra a vážia od 30-35 kilogramov. Majú nádhernú lesklú srsť a dá sa povedať, že patria k najkrajším druhom medveďov na svete. Na hrudi mávajú svetlú srsť rastúcu v tvare podkovy, preto ich často ľudovo nazývajú aj solárne medvede. Najčastejšie sa vyskytujú v Indočíne, Indonézii a Malajzii, sú plaché a ťažko znášajú zmenu prostredia. K človeku sú pomerne priateľské a v súčasnosti sú na celom pôvodnom území chránené. To však očividne neplatí pre majiteľov Indonézskej zoo.

Verejné týranie

2
animalreader.ru

Aj napriek menšiemu vzrastu sú malajské medvede prirodzene bacuľaté. Oproti týmto konkrétnym medveďom žijúcim v zoo v Badungu v otrasných podmienkach má priemerná vzorka voľne žijúceho malajského medveďa celkom iný vzhľad. Vyhladované medvede, ktorým trčia rebrá a sú až chorobne chudé, sa stavajú na zadné nohy a prosia obyvateľov o jedlo. V ich výbehu nie je žiadne jedlo, žiadna voda na pitie, len bahno a výkaly.

Návštevníci im zo súcitu a s plačom hádžu sušienky a iné sladkosti, ktoré majú po ruke pre deti. Tie však vyhladovaným medveďom, ktoré sa živia celkom inou potravou jednak nestačia a jednak im môžu privodiť ďalšie tráviace ťažkosti.

3
videoboom.cc

Ľudia spísali petíciu, ktorá mala za cieľ uzavrieť zoologickú záhradu a potrestať jej vedenie. Získali už viac ako 100 000 podpisov. Mimochodom, rok predtým, ako bolo natočené video s medveďmi v tej istej zoo, za záhadných okolností zomrel slon. Zatiaľ nebol nikto potrestaný. Môžeme len dúfať, že so zvieratami bude všetko v poriadku, a že bude otrasný čin potrestaný.

4
videoboom.cc

V tomto videu, ktoré zverejnila už aj televízia CNN, môžete na vlastné oči vidieť prosiace medvede, ktoré hltajú doslova každú hodenú omrvinku.

Ako je možné, že v 21. storočí a v modernej civilizácii zvieratá zomierajú od hladu a kompetentní sa na to len zvrchu dívajú? Svoje postrehy a názory nám dajte vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), videoboom.cc

Najnovšie články