Princ Harry sa rozprával so svojím bratom Williamom a otcom Charlesom: To, čo z rozhovoru vyplynulo, mnohých nepoteší

TASR

Foto: TASR archív

Britský princ Harry už absolvoval rozhovor so svojím otcom a starším bratom. Uviedla to Gayle King, moderátorka programu This Morning vysielaného v americkej televízii CBS, podľa ktorej však tieto rozhovory neboli „veľmi produktívne“.

Ako uviedla agentúra Reuters, išlo zrejme o prvý kontakt princa Harryho s princom Williamom a princom Charlesom od odvysielania rozhovoru, ktorý Harry spolu s manželkou Meghan poskytli moderátorke Oprah Winfrey. King spresnila, že uplynulý víkend hovorila s Harrym i Meghan, ktorí jej povedali, že bratia už spolu hovorili. „Je to tak, Harry hovoril so svojím bratom a tiež so svojím otcom,“ potvrdila King. Dodala, že podľa Harryho tieto rozhovory neboli produktívne, ale všetci sú radi, že aspoň začali komunikovať.

Foto: TASR/AP

Williamova kancelária to nefungovala

Williamova kancelária v Kensingtonskom paláci Kingovej slová nekomentovala. Rozhovor Harryho a Meghan uvrhol britskú monarchiu do najväčšej krízy od smrti matky oboch princov, princeznej Diany, v roku 1997. Meghan Markle v rozhovore s Winfrey, ktorý bol odvysielaný 7. marca, vyvolala rozruch tvrdením, že v Buckinghamskom paláci sa malo hovoriť aj o tom, akú tmavú pleť bude mať jej syn, keď sa narodí. Podľa vlastných slov myslela v ťažkých časoch dokonca na samovraždu. Kráľovská rodina jej mala odoprieť i pomoc v oblasti duševného zdravia.

Foto: TASR/AP

Rasistické postoje odmietli

Buckinghamský palác v krátkom stanovisku britskej kráľovnej Alžbety II. uviedol, že je smutná z problémov, s ktorými v ostatných rokoch zápasili jej vnuk princ Harry a jeho manželka Meghan. Zároveň uistila verejnosť, že obvinenia z rasizmu berie veľmi vážne. Princ William poprel, že by kráľovská rodina mala rasistické postoje.

0
Komentovať