Slovensku hrozí obrovské zvyšovanie cien elektriny. Domácnosti si tak priplatia o viac ako 1000 eur

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Zvyšovanie cien trápi Slovákov počas celého roka 2022. Teraz však hrozí ešte ďalšie zdražovanie, a to cien elektriky pre domácnosti.

Uviedol to portál TVNoviny. Regulačný úrad má vyzývať vládu, aby hneď prijala potrebné opatrenia. Len pred pár mesiacmi podpísali dohodu so Slovenskými elektrárňami, ktoré mali zdražovaniu zabrániť. Podľa sľubov nemalo byť zdražovanie skokové, avšak slovenské domácnosti ešte môžu byť šokované.

Domácnosti môžu zostať v šoku

Ako ďalej uvádza portál, analytik Jozef Badida tvrdí, že dodávatelia elektriny pre regulované segmenty odberateľov začnú pravdepodobne nakupovať elektrinu v rámci existujúcich práve-záväzných pravidiel. Podľa informácií by mali ročné náklady na elektrinu pre bežnú domácnosť stúpnuť o minimálne 1450 eur.

Niektorí si môžu priplatiť ešte viac

Keď domácnosť využíva elektrinu aj na vykurovanie a ohrievanie vody, prerobí ešte viac. Môže dokonca prekročiť hranicu až 3-tisíc eur, čo predstavuje nárast o 134 %. Ako sa to bude ďalej riešiť zatiaľ nie je známe a Markíze hovorkyňa rezortu financií, Michaela Lovásová, povedala, že v súčasnosti ministerstvo nie je účastné predmetných rokovaní a nemajú bližšie informácie.

3
Komentovať