V roku 2019 nechajte odísť všetko, čo vám nie je súdené. Zbohom dajte týmto 8 veciam

Lucia Mužlová

Ak sa spätne obzriete za starým rokom, istotne je tu veľa vecí, na ktoré budete spomínať s radosťou. Rovnako je tu však aj veľa vecí, ktoré by ste chceli urobiť inak. Poviem vám tajomstvo – môžete. Teda, minulosť už nezmeníte, tá už taká ostane, ale môžete zmeniť budúcnosť. Čo všetko by ste teda mali nechať odísť v novom roku, aby ste sa mali lepšie?

Článok pokračuje pod videom ↓

Nechajte odísť všetko, čo nedokážete kontrolovať

Nedokážete kontrolovať a ovládať všetko. Nie všetko je vo vašej moci. Nie každé rozhodnutie záleží na vás. Nie každá vec sa týka vás. V novom roku nechajte odísť jednoducho všetko, čo nie je vo vašej réžii. Namiesto ostatných ľudí sa zamerajte na seba a svoj život. Uvidíte, že sa budete mať lepšie.

Nechajte odísť strach

Foto: unsplash

Strach je len ilúzia vytvorená našou hlavou. Opakujte si to vždy, keď budete mať pocit, že vás znova ovláda. Nenechajte ho vyhrať. Ste silná osobnosť. Silnejšia než by ste si možno mysleli. V novom roku sa snažte prekonávať svoje hranice, prestaňte nadmerne rozmýšľať o zbytočných veciach, a hlavne, prestaňte prikladať dôležitosť tomu, čo si o vás myslia ostatní. Vy viete, akí ste. A to je všetko, čo potrebujete.

Nechajte odísť vinu

Nie, za niektoré veci naozaj nemôžete. Nie všetko je vaša vina. V novom roku si skúste odpustiť. Skúste sa prestať hrať na obetného baránka a niesť na svojich pleciach vinu celého sveta. Ste zodpovední za určité veci, ale nie za všetko. Prestaňte sa už viniť.

Nechajte odísť všetky staré vzťahy

Do nového roka vkročte s čistým štítom. Všetko, čo v tom starom roku skončilo, nechajte uzatvorené. Niekedy je to ťažké, chápeme, ale všetko, čo musíte urobiť, je preniesť sa cez to. Zlomené srdce sa časom zahojí a smútok pominie. A potom budete znova šťastní a slobodní. Ale neubližujte si tým, že do svojho života znova vpustíte tých istých ľudí, s ktorými vám to už nevyšlo. Zbytočne otvoríte staré rany.

Nechajte odísť negativitu

Foto: pixabay

Tento rok sa skúste viac usmievať. Skúste byť pozitívnejší, produktívnejší, milší a láskavejší. Tento rok nedajte negativite žiadnu šancu. Prevezmite kontrolu nad svojím životom a správajte sa tak, ako chcete, aby sa ostatní správali k vám.

Nechajte odísť všetky zlyhané plány

Nie všetky vaše plány vám vyšli. Dobre. Skúšanie patrí k učeniu. Pamätajte si, že ak nejaký plán nefunguje, nikdy nemeňte svoj cieľ – zmeňte plán. Nevzdávajte sa. Aj v novom roku skúšajte a skúšajte, a uvidíte, trpezlivosť ruže prináša. V jedno ráno sa zobudíte a zistíte, že ste presne tam, kde ste chceli byť.

Nechajte odísť utrpenie

Ľudia vás mohli dostať na kolená. Mohli vás podraziť. Mohli vám ublížiť, ale nikdy vás nezlomili. Zatnite zuby, pozbierajte posledné sily, ktoré máte a postavte sa. Stlačte vo svojom živote tlačidlo „znova“ a zmeňte ho celý od základov, ak chcete. Robte všetko pre to, aby ste boli šťastní. Dbajte o seba. Dbajte o svoje blaho.

Nechajte odísť svoje staré ja

A nakoniec bod, ktorý súvisí so všetkými predchádzajúcimi. Ak si myslíte, že je tu niečo, čo ste v starom roku mohli urobiť lepšie, ak sú tu nejaké vaše zvyky, ktoré by ste chceli vylepšiť, alebo ak sú tu nejaké veci, ktoré si doslova pýtajú zmenu, v novom roku to napravte. Nikdy nie je neskoro zmeniť všetko vo svojom živote a stať sa úplne iným a lepším človekom. A nový rok je na to ten správny čas.

Pozri aj: Dajte zbohom všetkým ľuďom, ktorí sa na vás vykašľali. Pomôže vám, ak si uvedomíte týchto 7 vecí

zdroj: thoughtcatalog