Týchto 10 chýb robíme my, ženy, najčastejšie pri výbere spodnej bielizne. Najviac ma šokoval bod č. 7!

romi

Ak často nakupujete spodnú bielizeň len na základe prvého dojmu a vzhľadu, tento článok je presne pre vás. Bez spodnej bielizne si už nevieme predstaviť život. Pri dnešnom množstve rôznych strihov, materiálov a kombinácií je niekedy ťažké sa zorientovať. Prinášame vám zopár tipov, ako si správne vybrať, a ako ju správne nosiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Textúra látky

pixabay.com

V žiadnom prípade nenoste čipku pod tesne priliehavé nohavice alebo top. Obzvlášť nie pod svetlé kúsky oblečenia. Spôsobuje to nerovnosti, ktoré zbytočne priťahujú nechcené pohľady okolia.

Vyberte si bezšvové a hladké spodné prádlo. Hladká vystužená podprsenka je tým správnym riešením.

Formujúce spodné prádlo

Neraz pri snahe vyzerať ako modelka z časopisu siahneme po sťahujúcom spodnom prádle. Pri výbere takéhoto druhu prádla sa skôr riadime heslom – čím menšie, tým lepšie. Ale nie je to tak. Dokonca je to pre náš organizmus nebezpečné. Takýto typ oblečenia nemôžete nosiť dlhšie ako pár hodín. Pokiaľ áno, narúša to váš krvný obeh v tele.

Takéto prádlo odporúčame nosiť len na špeciálne príležitosti ako sú rôzne oslavy, svadby, plesy a podobne. Je naozaj veľmi dôležité vybrať si správnu veľkosť.

Veľkosť podprsenky

Veľa žien si myslí, že keď si dajú menšiu (alebo väčšiu) podprsenku, budú mať krajší alebo plnší dekolt. Pokiaľ si dáte príliš veľkú podprsenku, váš hrudník nebude mať dostatočnú oporu, čo spôsobuje bolesť chrbta. Ak si, naopak, dáte príliš malú podprsenku, nebude vám dobre prúdiť krv.

Pri výbere správnej podprsenky si dajte na čas. Môžete prípadne zájsť do špecializovaného obchodu, kde vám s výberom rád poradí personál. Ramienka podprsenky vám nesmú padať a prsia by sa o seba nemali trieť. Plný efekt dosiahnete vhodnou push-up podprsenkou s penovou výplňou.

Farba bielizne

pixabay.com

Niekedy možno bolo v kurze nosiť čiernu podprsenku pod bielu priesvitnú blúzku, ale to bolo dávno. Móda sa mení a v dnešnej dobe to môže pôsobiť nevhodne, ba až vulgárne.

Ak máte presvitajúci kus oblečenia, spodnú bielizeň voľte v rovnakej farbe. Pod biele veci patrí biela spodná bielizeň. Ak nemáte po ruke rovnaký odtieň, dajte si spodnú bielizeň v telovej farbe.

Oblečenie na doma

Z nejakého dôvodu sa ženy domnievajú, že doma si majú naše prsia od podprsenky oddýchnuť. Toto platí len v prípade, že sú vaše prsia malé. Ak pri väčších prsiach nemáte podprsenku, naťahuje sa vám koža na hrudníku a tým stráca svoju elasticitu.

Ideálnou voľbou je športová podprsenka, ktorá prsia drží na správnom mieste a netlačí.

Materiál a zloženie

Oblečenie vyrobené zo 100 % bavlny je veľmi pohodlné a neškodné pre naše zdravie. Takéto kúsky však veľmi rýchlo začnú strácať svoj tvar a elasticitu.

Aby sa nám takéto kúsky rýchlo nevyťahali, siahnite po oblečení, ktoré má napríklad 80 % bavlny a 20 % lycra alebo elastan vlákien.

Obľúbený strih nohavičiek

Veľa žien rado nosí tango nohavičky, pretože nie sú viditeľné pod oblečením a vyzerajú nádherne. Často sú tango nohavičky vyrobené z umelých vlákien, ktoré zabraňujú pokožke dýchať. Tento stav môže spôsobiť podráždenie pokožky a rýchle množenie baktérií v oblasti bikín.

Nosiť každý deň tango nohavičky nie je vhodné. Ak sa ich nechcete vzdať, striedajte ich s klasickými strihmi nohavičiek.

Kombinácia vrchného a spodného dielu

pixabay.com

Rovnaká spodná bielizeň má svoje výhody. Je vyrobená z rovnakého materiálu a dokonale k sebe pasuje. Ak si dáte odlišnú vrchnú časť od spodnej, pôsobí to rušivo.

V dnešnej dobe máte už takmer v každom obchode na výber podprsenku a k tomu rovno aj nohavičky.

Hodvábne spodné prádlo na každý deň

Chyba ktorú robí mnoho žien je, že nosia hodvábne spodné prádlo aj v bežný deň. Takýto materiál však nie je dostatočne priepustný a tak isto napomáha šíreniu baktérií a podráždeniu pokožky.

Na bežný deň je najlepšie zvoliť bavlnenú spodnú bielizeň vhodného strihu.

Spodná bielizeň pre váš typ postavy

Ak je vaša postava v tvare hrušky, je väčšina váhy umiestnená v spodnej časti tela. Najvhodnejšie sú šortky alebo krajkové šortky s výstrihom. Budú zakrývať boky a zvýrazňovať zadoček.

Ak ste hrdou majiteľkou postavy v tvare presýpacích hodín alebo máte plnšie tvary, najlepšie urobíte, ak si oblečiete nohavičky s vysokým pásom. Nohavičky s nízkym pásom nie sú vhodné pre každého a navyše sú nepohodlné, pretože sa často stáčajú. Ak máte kratšie nohy, môžete zvoliť užší model.

Pozri aj: Týchto 10+ veselých komiksov vás presvedčí o tom, že rodičovstvo je jednoducho nádherné

zdroj: babskeveci.sk (Romi K)