Zuzana Čaputová a Kate Middleton bok po boku. Silné slová prezidentky o vojvodkyni, tento detail mnohým ľuďom neušiel

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v Glasgowe nestretla len s princom Charlesom, ale aj so samotnou vojvodkyňou Kate Middleton, manželkou princa Williama.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už samotnou fotografiou, ktorú zverejnila na sociálnych sieťach, spôsobila poriadny rozruch. Reagovalo na ňu viac ako 40-tisíc ľudí a stovky komentárov. „Dve inšpiratívne ženy.“ „Nádherná fotka dvoch úžasných žien.“ Aj to sú niektoré komentáre, ktoré sa nahromadili pod fotografiou. Prezidentka nezabudla ku príspevku napísať aj zopár silných a inšpiratívnych slov.

Silné slová

„Vojvodkyni Kate a jej manželovi princovi Williamovi taktiež záleží na záchrane našej planéty – preto prišili do Glasgowa. Stretli sme sa na jednom zo sprievodných podujatí. Okrem aktivít súvisiacich s ochranou životného prostredia nás spája aj téma duševného zdravia, v ktorej sa princ William a vojvodkyňa Kate angažujú. Sledujem ich aktivity a sú pre mňa inšpiráciou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Viacerí členovia britskej kráľovskej rodiny vyjadrili v posledných týždňoch nespokojnosť s nečinnosťou svetových lídrov, v krokoch proti pokračujúcej klimatickej zmene. Ako vo video príhovore na konferencii v Glasgowe povedala britská kráľovná Alžbeta II. – namiesto slov už teraz nastal čas na činy.“

Mnohých ľudí zaujali práve šaty, ktoré mala prezidentka na sebe. Niektorým ľuďom neušlo, že sú to rovnaké šaty, ktoré mala na sebe aj pri stretnutí s pápežom Františkom. Ako uvádza portál Diva, podľa návrhára Borisa Hanečku zelená v tomto prípade nemá symbolizovať len nádej, ale aj duchovný rast. Tiež však evokuje planétu, oni sa však pri výrobe šiat inšpirovali práve slovenskými borovicovými hájmi.

Najnovšie články