Celulitída je znakom ženskosti a sme kreatívnejšie ako muži. Toto je 10 faktov o ženách, o ktorých ste ani netušili

Zuzana Fulopova

Aké sú fyzické rozdiely medzi mužským a ženským telom je na prvý pohľad každému jasné. Ale vedeli ste napríklad to, že ženy majú v tkanivách menej vody ako muži, či to, že sú racionálnejšie? Dnes vám prinášame 10 prekvapivých faktov o ženskom tele, o ktorých ste pravdepodobne ešte nepočuli!

# 1 Ženský krk je ohybnejší ako mužský

pixabay

Ak ste si nevšimli ako sa obrátia ženy na zavolanie na rozdiel od mužov, skúste si tento malý test. Určite si všimnete, že žena pri zavolaní otočí hlavu, zatiaľ čo muž celé telo.  Dôvodom je, že ženy majú v tejto oblasti svalovú štruktúru pružnejšiu ako opačné pohlavie. Na druhej strane sú však náchylnejšie na bolesť krku, ako muži.

# 2 Ženy majú citlivejší sluch počas spánku ako muži

pixabay

Tento fakt je výsledkom evolúcie. Ženy sú citlivejšie na hluk počas spánku, takže sa skôr  zobudia na detský plač. Citlivosť však platí len na vysoký zvuk, takže pri nízkej frekvencii zvuku by sa žena nemala hneď prebudiť.  Možno tento fakt tiež prispieva k tomu, že ženy sú zároveň citlivejšie na poruchy spánku ako muži.

# 3 Ženy majú jeden prsník väčší, ako druhý

pixabay

Asi žiadna z nás nemá symetrické prsia. Rozdiel je len ten, že u niektorej je viditeľnosť  rozdielu väčšia, u inej menšia. Dôvodom je napríklad objem prsného tkaniva, či elasticita kože. Každopádne obávať sa pre to nemusíme, sme krásne také, aké sme.

# 4 Ženy sú racionálnejšie ako muži

Všeobecne panuje názor, že ženy sú viac emotívne ako muži, a naopak muži sú viac racionálnejší ako ženy. Ženy majú hrubšiu mozgovú kôru, čo mohlo ovplyvniť vyššie skóre v kognitívnych a všeobecných inteligenčných testoch.

# 5 Celulitída nie je zlá

pixabay

Približne jedna zo štyridsiatich  žien netrpí celulitídou. Poviete si šťastná to žena! Potom by ste ale mali vedieť, že toto tukové tkanivo hrá dôležitú úlohu pri tvorbe hormónov, vrátane estrogénu. Nejde teda o nahromadené toxické látky s ktorými sa naše telo nevie vyrovnať, alebo znak obezity, ale dá sa povedať, že je to znak dospelej ženy.

# 6 Ženy sa opijú rýchlejšie ako muži

pixabay

Vďaka tomu, že ženy majú vo svojich tkanivách menej vody než muži, účinkuje na nich alkohol rýchlejšie. Tým pádom telo nestíha stráviť alkohol predtým, ako sa dostane do krvného obehu. Na druhej strane sa ženy menej potia, ale zas majú o 12 % nižšiu hladinu hemoglobínu ako muži.

# 7 Ženy sa ľahšie pripútajú k iným ľudom ako muži

pixabay

Môže za to vyššia hladina oxytocínu, takzvaný hormón lásky, ktorý podporuje naviazanosť, upevňuje vzťahy a znižuje stres. Tento hormón vplýva tiež na vytvorenie puta medzi matkou a dieťaťom, ako aj na dojčenie.

# 8 Ženské telo sa mení do dvadsiatych rokov

Ak ste mali od puberty búrlivé obdobie a zmenili ste životný štýl až v osemnástich, určite to nebolo neskoro. Ženské telo sa totižto mení až do dvadsiatich rokoch. Dokonca v tomto veku sa ešte vyvíja aj prefrontálna kôra, ktorá vplýva na lepšie rozhodovanie.

# 9 Ženy sú kreatívnejšie ako muži

pixabay

Ľudský mozog sa dá prirovnať k sieti, ktorý sa skladá z mnohých drôtov a spojov. Výskumníci zistili, že takpovediac ženské siete v mozgu, sú viac prepojené ako siete v mozgu mužov. Z toho dôvodu sú ženy rýchlejšie pri vytváraní kauzálnych spojení, na druhej strane si ale rýchlejšie navyknú na rutinu.

# 10 Európske ženy majú svetlejšiu pleť ako muži

Podľa najnovšej štúdie je štatisticky dvakrát pravdepodobnejšie, že ženy európskeho pôvodu budú mať svetlejšiu pleť ako muži. Môže za to fakt, že takzvané blond gény ostávajú pri narodení u žien nemenné, zatiaľ čo u mužov miznú.

Viete aj vy o nejakých zaujímavých faktoch o ženskom tele? Podelte sa s nami v komentároch!

Pozri aj: Viete, aká je vaša skutočná veľkosť oblečenia? Toto je 5 chýb, ktoré pri nakupovaní robíme najčastejšie

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

0
Komentovať