Úprimná spoveď ženy pobúrila mnohých ľudí: Bola chyba, že som sa stala matkou, nenávidím to

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mnohí ľudia si neuvedomujú, čo znamená mať dieťa. Niektorí na to nie sú pripravení nikdy, niektorí nevedia, do čoho idú, až kým dieťa nie je na svete. Jedna mamička však teraz vyvolala obrovskú vlnu kritiky. Dôvodom sú jej vyjadrenia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Tyla. Mamička sa s ostatnými podelila o svoje pocity, ktoré sa však s príliš veľkým pochopením nestretli. Na fóre prezradila, že nenávidí to, že je mamou. „Nenávidím byť mamou. Nemám vôbec žiadny život. Je to: vstaň o šiestej, choď do práce, dokonči prácu, zober dieťa zo škôlky, zabav ho na dve hodiny, umy ho, dostaň ho do postele po tom, čo sa s vami pobilo, kopalo a bilo päsťami,“ začala.

Foto: unsplash

„Za 45 minút pre seba musím dokončiť nejakú prácu. Dieťa sa zobúdza. Musím ho uspať. Dve hodiny spí, opäť sa zobúdza. Trávim dve až tri hodiny tým, že sa ho snažím vrátiť do postele. Po štyroch hodinách spánku sa opäť zobúdza. Zase sa ho snažím uspať. Vstávam o šiestej. Cítim sa ako zombie a opakujem ďalej.“

So svojou frustráciou sa zverila na fóre

Mnohí ľudia dieťa ľutovali a aj keď nevedeli, koľko má rokov, snažili sa mamičke množstvo vecí poradiť. „Neboj sa, nebude to tak navždy.“ „Deti rastú a menia sa, toto nebude stále tvoj život. Na ceste ťa stretnú rôzne výzvy.“ Mnohé mamičky písali, že po určitom veku sa to zmení a bude to všetko jednoduchšie. Ďalšie jej radili, že si má zobrať voľno a oddýchnuť si.

Foto: unsplash

Čo si myslíte vy?

Ďalšie však poznamenali, že ľudia nie sú dostatočne otvorení a nehovoria, aké je rodičovstvo skutočne náročné. Na druhej strane tiež mnohí ľudia poznamenali, že deti sú dar a nie je pekné, keď ako matka takto rozpráva, hoci cíti frustráciu. Čo si myslíte vy?