Expertka na etiketu pobúrila svojím vyhlásením: Neexistujú škaredé ženy, len lenivé

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (sarajaneho)

Sara Jane Ho sa nedávno objavila na obrazovkách so svojou reality sériou Mind Your Manners, v ktorej pracuje so skupinou ľudí z rôznych prostredí, aby im pomohla zlepšiť ich sociálne zručnosti: Prvá séria pristála bola zverejnená na Netflixe koncom minulého roka.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Jane Ho (@sarajaneho)


Má svoju šou

Absolventka Harvard Business School Ho založila svoju školu etikety, Institute Sarita, už v roku 2012. Ponúka ľuďom kurzy v rôznych oblastiach, ako je britský popoludňajší čaj, úvod do drahých športov či výslovnosť zahraničných luxusných značiek, uviedol portál Tyla. Ho hovorí, že za svoje poslanie považuje vnášanie medzinárodného pohľadu do noriem správania.

„Strávila som 10 rokov štúdiom v Spojených štátoch a posledných 10 rokov som žila a pracovala v Číne, takže to, čo prinášam, je perspektíva medzi východom a západom,“ povedala. „Veci sú kontextové. Kamkoľvek idem, prichytím sa, ako všetko pozorujem. Aké sú tu kódexy správania? Ako sa ľudia správajú?“ 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Jane Ho (@sarajaneho)

Teraz sa však Ho presťahovala zo svojej školy do štúdia a nechala divákov Netflixu preniknúť do svojich tajomstiev. „Poď so mnou a budeš vedieť, čo máš robiť kdekoľvek, s kýmkoľvek a v akejkoľvek situácii,“ tvrdí Ho. V prvej epizóde sa venuje etikete pri jedálenskom stole a dokonca súťažiacim ukazuje správny spôsob, ako ošúpať banán nožom a vidličkou.

Parafrázujúc kozmetickú podnikateľku Helenu Rubinstein hovorí svojim študentom, že nič také ako „škaredá“ žena neexistuje. „Na svete nie sú žiadne škaredé ženy, len tie lenivé,“ hovorí. A ak to vzbudilo váš záujem, predtým sa bavila o najslušnejšom spôsobe pľuvania na ulici, takže áno, má pokryté všetky základy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Jane Ho (@sarajaneho)