Dokážeme čítať z tváre a opätky sme „zdedili“ po mužoch. Toto je 13 nezvyčajných, no pravdivých faktov o ženách, o ktorých ste doteraz ani len netušili

KatkaR

Rozdielnosť medzi ženami a mužmi je obľúbenou témou priateľských rozhovorov, trendy námetom na knihu a faktom, ktorý je síce vedecky dokázaný, no napriek tomu naďalej skúmaný. Prinášame vám zoznam tých najneuveriteľnejších pravdivých faktov, ktorými je charakteristické iba jemnejšie pohlavie! 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ženy vidia viac farieb

pixabay.com

Predstavte si situáciu. Ste na nákupoch s vaším priateľom a zbadáte krásne svetríky. Váš priateľ vie, že vaša obľúbená farba je modrá, a preto vám podá prvý modrý svetrík, ktorý uvidí a je pripravený obchod opustiť. Vy však uvidíte viacero modrých svetríkov, pričom rozhodujúca pre vás nie je modrá farba, ale jej odtieň – a tak strávite v obchode minimálne ďalšiu polhodinu a rozhodujete sa medzi azúrovou, kojeneckou modrou, nevädzovomodrou, petrolejovou a námorníckou modrou. Tieto situácie sa vám stávajú preto, že ženy vidia v priemere o 20% viac rozdielov vo farbách a tvaroch.

Ženy môžu zo svojho partnera urobiť “tlsťocha“

pixabay.com

Ak sa neustále sťažujete na svoju váhu a nadbytočné kilá, skúste sa pozrieť na váhu svojho partnera. Väčšina mužov v dlhodobých vzťahoch totiž priberie a môže to byť zapríčinené práve ich partnerkou. Ženy vo vzťahu sa totiž automaticky prepnú do režimu starostlivosti, ktorý zahŕňa aj (vy)kŕmenie partnera, nakoľko majú v úmysle mať po svojom boku silného a statného hrdinu. Zároveň sa tu môžu objaviť aj zajačie úmysly – vykŕmením svojho partnera ho môže žena zneatraktívniť pre ostatné ženy.

Zrelosť je atraktívna

pexels.com

Rôzne štúdie preukázali, že čím zrelšie a plodnejšie žena vyzerá, tým viac je (nielen pre opačné pohlavie) atraktívna. To znamená, že ženy, ktoré sú už po pôrode, majú ženské telo alebo neužívajú hormonálnu antikoncepciu, majú u mužov väčší úspech. Muži nachádzajú ženskú atraktivitu aj v ich vôni a v zafarbení ich hlasu.

Priemerná žena zje počas svojho života takmer 2kg rúžu na pery

pexels.com

Skúste zrátať, koľko rúžov či balzamov na pery ste si kúpili počas života. Teraz sa zamyslite nad tým, ako dlho po nanesení vám vydrží rúž napoškodene na perách. Keď si to všetko zrátame, vyjde nám, že ženy olizovaním pier alebo jedením potravy prijímajú zároveň aj rúž zo svojich pier, ktorý sa tam chtiac-nechtiac dostane. Takýmto spôsobom skonzumujeme približne 1,8 kg rúžu, čo je v prepočte na kusy takmer 534 rúžov. Samozrejme, niektorým ženám príde toto číslo príliš veľké (alebo príliš malé), preto sú uvedené výsledky uvádzané v priemere.

Ženy neznášajú riskovať

pixabay.com

Ak máte dobrodružného ducha a bez rozmýšľania prijímate každú novú výzvu, tento fakt sa vám možno bude zdať smiešny. Je však vedecky dokázané, že ženy sa boja riskovať omnoho viac než muži. Dôvodom je tzv. predná cingulárna kôra – časť mozgu, ktorá je zodpovedná za zvažovanie možností pri rozhodovaní, a ktorá je u žien väčšia než u mužov.

Ženy dokážu čítať z tváre

pixabay.com

Ženy dokážu už od skorého veku čítať v ľuďoch ako v otvorených knihách – či už sa jedná o mimiku tváre, gestikuláciu alebo tón hlasu – a to z nich robí perfektných konverzátorov a spoločenských lídrov. Ak sa stretne zmiešaná skupinka ľudí, je pravdepodobnejšie, že všetky sociálne interakcie budú vedené ženou.

Ženské telo je menej odolné voči alkoholu

pixabay.com

Či veríte, či nie, alkohol je pre ženy nebezpečnejší než pre mužov, keďže ženy sú viac náchylné na ochorenia pečene, akými je napríklad hepatitída (zápal pečene) a je väčšia pravdepodobnosť, že zomrú na cirhózu pečene (chronické ochorenie). Rovnako je vyššia pravdepodobnosť, že ženy sa v dôsledku alkoholu stretnú s poškodením mozgu, akým je napríklad narušenie mentálnych funkcií alebo zmenšenie veľkosti mozgu.

Ženy stavajú štýl nad pohodlie

pixabay.com

Táto kuriozita síce nemá vedecké vysvetlenie, no dôvod môžeme hľadať v spoločenskom statuse. Spoločnosť a médiá totiž už niekoľko storočí vyvíjajú na ženy nátlak, aby žili podľa istých stanovených štandardov. Práve tento fakt má za následok to, že ženy si často vyberú vzhľad a štýl, aj keď je to na úkor ich vlastného pohodlia.

Ženy majú lepšie vyvinutý čuch

pixabay.com

Dobrý čuch bol u našich predkov základom prežitia a nakoľko ženy boli väčšinou zberačky, pomáhal im vybrať správnu potravu pre ich rodinu.

Mozgové bunky v ženskom mozgu sú usporiadané hustejšie

pixabay.com

V priemere je ženský mozog o 9% menší než u silnejšieho pohlavia. Táto skutočnosť však nemá vplyv na kognitívne schopnosti, nakoľko počet buniek je u oboch pohlaví rovnaký. U žien sú však tieto bunky usporiadané hustejšie.

Ženy sú nedocenené vynálezkyne

pixabay.com

Mary Anderson vynašla v roku 1903 prvý ručný stierač na predné sklo auta. Čo sa týka rôznych inovácií, dámy nikdy nelenili a počas rokov vynašli napríklad papierové vrecká, odpadkový kôš s pedálom, umývačku riadu a mnoho iného.

Opätky boli pôvodne určené mužom

pixabay.com

Opätky boli do dámskej módy prenesené až okolo roku 1600, a to s úmyslom napodobnenia mužov, ktorí opätky nosili na znak svojej mužnosti a spoločenského statusu.

Nech žijú ženy!

pixabay.com

Rozdiely v dĺžke života mužov a žien sa síce niekedy jemne odlišujú, no v priemere a celosvetovo sú to stále okolo 2-3 roky, o ktoré žijú ženy dlhšie a tento fakt neplatí iba pre ľudskú rasu. Samice orangutanov a šimpanzov väčšinou tiež prežijú svojich partnerov.

Zoznam zaujímavostí a kuriozít, ktoré má na svedomí jemnejšie pohlavie ani zďaleka nekončí! Poznáte aj vy nejaké nezvyčajné či obdivuhodné fakty o ženách? Podeľte sa o ne s nami prostredníctvom komentárov.

Pozri aj: Orgazmus je lepší ako ibuprofen a má omladzujúce účinky! 9 vecí, ktoré ste o sexe nevedeli, no báli ste sa opýtať

 Katuš, brightside.me

Najnovšie články