Žena zmeškala narodenie vnúčaťa kvôli svadbe jej druhej dcéry. Ľudia jej rozhodnutie podporili

Dana Kleinová

Foto: pixabay.com

Jedna mama čelila dileme, v rámci ktorej sa musela rozhodnúť medzi dvoma dôležitými životnými udalosťami, ktoré sa konali v ten istý deň. A hoci sa snažila urobiť kompromis, nakoniec stihla len jedno z toho. O svoj príbeh sa podelila s internetom a prekvapivo zistila, že ľudia s jej rozhodnutím súhlasia. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Mama dvoch dcér sa bála, že spravila kruté rozhodnutie, ktorým ublížila svojej staršej dcére. V rovnaký deň, ako sa jej mladšia dcéra Nichole vydávala, mala totiž staršia Sophia dátum pôrodu. Bábätko, ktoré sa narodilo, je navyše nielen prvým Sophiiným dieťaťom, ale aj jej prvým vnúčaťom. Píše Diply.

S oboma dcérami má dobrý vzťah

Toto rozhodnutie bolo pre ženu nesmierne náročné, keďže s oboma dcérami dobre vychádza a vždy sa snažila, aby to nevyzeralo, že má jednu radšej ako tú druhú. Uznáva však, že so Sophiou to nemala vždy najľahšie.

Foto: pixabay.com

Chcela, aby ju odviedla k oltáru

Keď sa Nichole zasnúbila, požiadala svoju mamu, aby ju odviedla k oltáru. Ich otec nikdy nebol súčasťou ich života, a tak s jeho prítomnosťou na svadbe ani nepočítala. Žena sa jej spýtala, či teda nechce, aby to urobil jej strýko alebo brat, no Nichole bola pevne rozhodnutá, že chce, aby s ňou kráčala k oltáru jej mama.

„Bola som viac než šťastná a súhlasila som,“ priznáva žena. Hneď na to sa začalo s prípravami svadby a žena neváhala svojej dcére pomôcť pri plánovaní jej vysnívanej svadby.

Foto: pixabay.com

Termín Sophie bol pôvodne iný

Začiatkom rovnakého roka Sophia oznámila, že je tehotná. Termín jej vychádzal až po svadbe jej sestry, a tak mamu požiadala, aby s ňou bola pri pôrode. Zároveň sa mamy spýtala či s ňou a jej manželom ostane na niekoľko týždňov po pôrode bývať.

„Bola som z toho nadšená, a keďže bývame v rovnakom meste a už tak sa často stretávame, nevidela som žiaden problém v tom, aby som s nimi ostala,“ vysvetlila žena.

Život mal však iné plány a dieťatko Sophie sa vypýtalo na svet o tri týždne skôr. Presne deň pred Nicholinou svadbou v poobedňajších hodinách. Nichole s mamou v tom čase už boli na mieste obradu, necelé tri hodiny od miesta, kde Nichole býva, aby pripravili posledné veci na sobáš. Kvôli tomu mama zmeškala aj prvý hovor jej staršej dcéry, ktorá jej chcela tento zvrat udalostí oznámiť.

Foto: pixabay.com

Nichole navrhla kompromis

Keď sa žena s dcérou konečne telefonicky spojila, zistila, že jej dcéra už začala rodiť, a tak jej jej mama sľúbila, že tam bude čo najskôr. „Povedala som Sophii, že urobím všetko, čo budem môcť a dám jej vedieť hneď, ako tam budem,“ priznala žena.

Celú situáciu následne vysvetlila Nichole, ktorá pochopiteľne chcela, aby jej mama bola na svadbe, no zároveň chápala, že ju Sophia potrebuje tiež. Rozhodla sa preto nájsť kompromis. Nichole sa podarilo presunúť sobáš na ráno a skrátiť ho na necelých 25 minút s tým, že medzi sobášom a oslavou bola len pár hodinová medzera.

„Myslela som si, že je to dobrý kompromis, vďaka ktorému by som tu mohla byť pre obe moje dievčatá,“ povedala mama.

Sophia však nesúhlasila

Mama následne zavolala svojej staršej dcére, aby jej vysvetlila celý plán. Tá však nesúhlasila a chcela, aby jej mama prišla ešte v ten večer.

„Spýtala som sa jej, či je s ňou jej manžel. Povedala áno, a tak som sa jej spýtala, či by tam nemohol byť namiesto mňa, kým tam dorazím,“ vysvetľuje. Sophiu jej návrh rozrušil a povedala jej, nech na celú vec radšej zabudne.

Žena sa napriek Sophiinej reakcii rozhodla pre vymyslený kompromis a odviedla Nichole k oltáru. Hneď po obrade však nasadla do auta a vybrala sa za svojou druhou dcérou, aby ju mohla podporiť. Do nemocnice dorazila pár hodín po pôrode, no Sophia na ňu bola aj tak nahnevaná.

Foto: pixabay.com

Dcéra s ňou viac nekomunikuje

Najnovšie články