Tieto veci už súčasné deti nezažijú. Dokážete spoznať všetky výdobytky z čias pred sociálnymi sieťami?

Dana Kleinová

Foto: Photo by NordWood Themes on Unsplash / Photo by Nguyen Dang Hoang Nhu on Unsplash

Život dieťaťa, ktoré vyrastalo v 90. rokoch vyzerá nepopierateľne inak, ako život dieťaťa 21. storočia. Predtým než existoval internet a chceli ste hovoriť s kamarátmi, museli ste použiť pevnú linku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Boredpanda, kedysi bol jediný spôsob, ako ste mohli kontaktovať svojich priateľov, zavolať na pevnú linku a opýtať sa ich rodičov, či by ste s nimi mohli hovoriť. Nehovoriac o tom, že ak ste chceli vedieť, čo sa premieta v kine, museli ste si to pozrieť v novinách, a keď ste chceli niečo zistiť, google vám rozhodne nemohol pomôcť. Ľudia sa rozhodli zaspomínať si na časy minulé a podelili sa o svoje najlepšie spomienky.

Foto: Photo by Aleks Dorohovich on Unsplash

Staré televízory

„Keď sa na opravu technológií používala hrubá sila. Pamätáte si, keď ste búchali po televízore, aby fungoval správne?“ spomínal jeden muž, ktorý sa rozhodol zapojiť do tejto výzvy.

„Museli sme sledovať večerné správy s rodičmi, keďže sme mali len jeden televízor,“ písala ďalšia žena. Iná zas spomínala na to, ako každé ráno čakala na nový diel svojho obľúbeného seriálu a v momente keď začal, kričala, že už začína, aby to doma vedeli aj ostatní. Rovnakú spomienku spomenulo viacero ľudí a upozornili, že súčasné deti si ani len nevedia predstaviť tú frustráciu, keď zmeškali nejakú epizódu a nemohli si ju jednoducho nájsť na internete, ako to robia ľudia dnes.

Telefónne hovory

Najnovšie články