Osudným sa im stal alkohol. 14 ľudí zomrelo na svadbe po tom, ako vypili domácu pálenku

Dana Kleinová

Foto: Pixabay

Viac ako desať ľudí zomrelo po konzumácii podomácky vyrobeného alkoholu. K tejto tragédii došlo na svadbe a najmladšia obeť mala len 16 rokov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, svadby sú zvyčajne udalosťou, pri ktorej by ste čakali, že potečie viac ako pár kvapiek alkoholu, no v Indonézii to nie je také bežné. Je to preto, že Indonézia je domovom najväčšej moslimskej populácie na svete, a keďže pitie alkoholu je v islame považované za haram (zakázané), veľa ľudí sa mu vyhýba. Nájdu sa však aj výnimky a to je aj prípad tejto svadby.

Foto: Pexels

Otrávili sa alkoholom

Cenu alkoholu v  tejto krajine je vyššia, a preto sa nájdu aj takí, ktorí si vyrábajú svoj vlastný alkohol doma. Ak sa však páli nesprávne, môže sa stať smrteľným. To sa, bohužiaľ, stalo počas sobotňajšej svadby (28. októbra), ktorá si podľa správy denníka Jakarta Globe vyžiadala štrnásť mŕtvych a štyroch v kritickom stave. Jedna z obetí pašovania alkoholu mala len 16 rokov.

Polícia odvtedy potvrdila, že v súvislosti s incidentom došlo k jednému zatknutiu, pričom miestne médiá informovali, že pár bol zatknutý za prevádzkovanie nepovoleného obchodu s alkoholom. Ako potvrdil hovorca nemocnice Wawan Gunawan, z okresu Subang, 18 návštevníkov svadby bolo prevezených do nemocnice kvôli „intoxikácii alkoholom“. Podľa polície obete zomreli po užití alkoholu kúpeného na svadobnú hostinu.

Väčšina z tých, ktorí zomreli, údajne pochádzala z dediny Sarireja v okrese Jalancagak a bola vo veku od 16 do 45 rokov. Incident vyvolal pobúrenie dedinčanov, ktorí sa pomstili zničením obchodu, z ktorého alkohol údajne pochádzal.

Najnovšie články