Mama dvoch detí tragicky zomrela po tom, ako vypila príliš veľa vody. Pomoc dostala príliš neskoro

Dana Kleinová

Foto: Image by Racool_studio on Freepik / Pexels

Mamička tragicky zomrela po tom, ako vypila príliš veľa vody. Zamestnanci ústavu si mysleli, že zaspala, no v skutočnosti bola v bezvedomí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, mama dvoch detí tragicky zomrela po tom, ako vypila príliš veľa vody, čím utrpela devastačné poranenie mozgu, pri ktorom upadla do bezvedomia a následne do kómy. Michelle Whitehead bola prijatá na oddelenie duševného zdravia Millbrook v Sutton-in-Ashfield, Nottinghamshire, v máji 2021 po tom, ako sa psychicky zrútila a len o dva dni neskôr tragicky zomrela na nadmernú hydratáciu.

Foto: Pexels

Vypila veľa vody a nasledoval sled udalostí

Potvrdilo sa, že zdravotnou príčinou smrti Whiteheadovej bola hyponatriemická encefalopatia, akútna hyponatriémia a psychogénna polydipsia, pričom nadácia Nottinghamshire Healthcare NHS Foundation Trust priznala niekoľko nedostatkov, ktoré prispeli k jej smrti. Ukázalo sa, že žena zomrela kvôli akútnej nadmernej hydratácii z vody, ktorá viedla k veľmi nízkym hladinám sodíka, čo spôsobilo opuch mozgu.

Niekoľko hodín pred smrťou dostala 45-ročná Michelle nižšiu dávku diazepamu, ako bolo potrebné, a nadmerne pila vodu. Vyšetrovanie však zistilo, že došlo aj k omeškaniu služobného lekára, ktorý prišiel na miesto činu, 10-minútovému meškaniu pri prijímaní záchranárov do budovy a 15-minútovému meškaniu pri umiestnení Michelle do stabilizovanej polohy.

Nadmernú spotrebu vody, ku ktorej mala Michelle vo svojej izbe prístup bez dozoru, si všimla zdravotná sestra.

Mohli ju zachrániť

Najnovšie články