7 outfitov princeznej Diany, v ktorých by ste zažiarili aj teraz. Pozrite si jej najikonickejšie módne výtvory

Kristína Hagarová

Foto: Flickr Joe Haupt/John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA / CC BY-SA

Princezná Diana je dlhé roky právom označovaná za módnu ikonu. Niet sa čomu čudovať. Jej outfity boli v mnohých ohľadoch často kontroverné, rada vybočovala z kráľovských nariadení a inšpirovala množstvo žien.

Napriek tomu, že móda sa za roky poriadne zmenila, niektoré veci zostávajú rovnaké. Je to napríklad vkus. Vybrali sme pre vás niekoľko ikonických oufitov, ktoré by ste mohli v pohode použiť aj teraz. Niektoré by síce potrebovali menšiu úpravu, no väčšina z nich je jednoducho čarovná aj po mnohých rokoch. Možno si spomínate, že niektoré vyvolali veľkú mieru pobúrenia či kontroverzie, no všetky sa zapísali do histórie módy, rovnako ako ich nositeľka. Ktoré sa vám páčia najviac?

Ikonické čierne šaty

Gala večer v Bielom dome v USA sa stal ikonickým nielen pre tanec princeznej Diany s hercom Johnom Travoltom, ale práve kvôli šatám, ktoré doplnila ďalším výrazným kúskom, náhrdelníkom.

Foto: profimedia

Na svetovú premiéru

Podobne sú na tom nádherné biele šaty, ktoré mala na sebe na premiére Jamesa Bonda.

Foto: profimedia

Zahrávanie sa s protokolom

Kráľovský protokol má veľmi prísne pravidlá, pokiaľ ide o dĺžku šiat. Princezná to dodržiavala, no akonáhle sa rozviedla s princom Charlesom, dokazovala kráľovskej rodine, že si môže robiť, čo chce. Dôkazom sú aj tieto šaty, ktoré sú oveľa kratšie, ako by podľa protokolu mali byť.

Foto: profimedia

Klasika v podobe kostýmov

Dobre padnúci kostým by mala mať vo svojom šatníku naozaj každá žena.

Foto: profimedia

Nestarnúce vzory

Kombinácia vzorov asi nikdy nevyjde z módy, no princezná Diana bola na ne určite expertka.

Foto: profimedia

Ako bežná žena

Princeznú Dianu často vyfotografovali aj v neformálnom oblečení, ktoré sa zapísalo do histórie.

Foto: profimedia

Spôsobila šok

Kým dnes by sme sa na ženu v smokingu pozerali normálne, v tej dobe Diana vyvolala poriadny rozruch. Isté je, že ovplyvnila množstvo žien, ktoré aj takto mohli vyjsť zo svojej komfortnej zóny.

Foto: profimedia
0
Komentovať