Slovenka svojím statusom potešila mnohé ženy: Toto odkazujem všetkým, ktorí prišli o bábätko

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Mnohé ženy si prechádzajú tým, že prídu o bábätko. Radosť vystrieda veľký smútok a napriek tomu, že v prvom trimestri je riziko potratu vysoké, nikto si to nepredstavuje.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnohým ženám pomôže práve to, keď o tom začnú rozprávať ďalšie ženy, ktoré si takouto bolesťou prešli. Na stránke Priznania žien sa objavil silný príspevok ženy, ktorá chcela podporiť ďalších ľudí, ktorí si niečím takýmto prešli.

„Ahojte, týmto príspevkom by som chcela podporiť ženy, ktoré sa snažia o bábätko, ale nedarí sa alebo ešte horšie, keď tehotenstvo skončí potratom. Ja som si tým bohužiaľ prešla. V roku 2017 sme sa s mužom zhodli, že už prišiel čas založiť si rodinu. Na naše prekvapenie som otehotnela hneď na prvý pokus, tak sme sa tešili. Už som na ultrazvuku videla, ako bije srdiečko bábätka. Lenže po niekoľkých týždňoch, keď som sa ráno chystala do práce nebolo niečo v poriadku, začala som špiniť.

Foto: unsplash

Začala trpieť panikou

Tak som utekala k doktorke, ale srdiečko už nebilo. Pozerala som sa na monitor a bola tam iba silueta bábätka, ktorá sa ani nepohla skončilo to kyretážou. Moja doktorka mi povedala, že máme počkať aspoň 3 mesiace a máme skúsiť znovu. Tak aj bolo a tiež sa podarilo asi na 2-3 pokus. Čo sa ale stalo je, že scenár sa zopakoval a zase som potratila. Tak zle som to znášala, že nakoniec som začala trpieť panickou úzkosťou. Neustále som na to myslela, že ja dieťa nebudem mať nikdy. Nakoniec mi musela doktorka predpísať Frontin na ukľudnenie, lebo sa to na mne začalo prejavovať fyzicky, ako búšenie srdca, vysoký tlak a tep a nevedela som sa poriadne nadýchnuť.

Všetko dobre dopadlo

Fľašku som našťastie nepotrebovala dobrať, lebo to nakoniec prešlo. Začali sme sa pokúšať znovu, ale tentokrát sa nedarilo. Bolo mi povedané, že ak sa nepodarí do roka, tak to budeme musieť riešiť inak, teda by nás čakali rôzne vyšetrenia, a to som nechcela. Koncom roka 2018 som odišla z práce, v ktorej som sa už dlhšie necítila dobre a vtedy som konečne otehotnela a čuduj sa svete, všetko prebiehalo v poriadku a narodilo sa nám krásne zdravé bábätko. A toto leto sa nám narodilo druhé a o pár dní bude mať 1 mesiac. Takže baby nezúfajte a všetko môže aj dobre dopadnúť aj keď to tak vôbec nevyzerá. Veľa šťastia.“

Žena sa snažila ostatné motivovať a v mnohých ohľadoch sa jej to aj podarilo. Príspevok má niekoľko stoviek reakcií.

Najnovšie články