Bola jednou z najkrajších žien sveta. Takto v mladosti vyzerala stará dáma z filmu Titanic

Lucia Mužlová

Foto: Paramount Pictures 20th Century Fox

Kultový film Titanic pozná naozaj každý. Hlavné postavy stvárnila Kate Winslet a Leonardo DiCaprio, ktorí hrali zamilovanú dvojicu, ktorá vniesla do skutočného príbehu lásku, ktorá poukazovala aj na spoločenské problémy.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: Moviestillsdb

Už v prvých minútach filmu sa však zoznamujeme aj s Rose, ktorá prežila haváriu slávnej lode Titanic. Vedeli ste však, že v minulosti ju považovali za jednu z najkrajších žien sveta? Gloria Stuart sa narodila v roku 1910 a bola herečkou, aktivistkou, maliarkou a umelkyňou. Preslávila sa najmä od rokov 1932 až 2004, pričom vo svojej kariére mala aj prestávky.

Nominácia na Oscara na konci kariéry

Vo veku 87 rokov bola nominovaná na Oscara za film Titanic a dožila sa 100 rokov. Umrela v roku 2010. Poznať ju zrejme budú najmä americký fanúšikovia starej klasiky. Zahrala si vo filmoch Neviditeľný muž, The Old Dark House, Chudá bohatá holčička, Kazateľ a žiak a v mnohých iných.

Počas 2. svetovej vojny vyjadrila jasný odpor voči nacistom a snažila sa pôsobiť a pomáhať v odboji. Dokonca je autorkou aj niekoľkých kníh, ktoré napísala vo vyššom veku, keď sa stiahla z filmových plátien a hrala len v divadlách.

Foto: New Movie Magazine [Public domain], via Wikimedia Commons

Trápil ju neúspech

Ako uvádza portál fdb.cz, herečka mala dvoch bratov, ktorí tragicky zahynuli. Dostávala pekné role vo filmoch, no žiadna ju nikdy nepreslávila tak, že by sa z nej stala hviezda. Neúspechom sa veľmi trápila. Po čase si otvorila svoj obchod Décor Ltd., kde predávala vkusný nábytok a umelecké predmety. Zaujímavým faktom je, že jej učarovalo japonské umenie, ktoré sa venuje pestovaniu bonsajov.

Vo veku 100 rokov nakoniec herečka umiera v spánku. Aspoň rola v Titanicu jej priniesla zaslúženú slávu a pozornosť. Bola totiž najstaršou ženou, ktorá bola kedy nominovaná na Oscara za najlepší ženský herecký výkon. Vtedy mala 87 rokov.