Nový potravinový reťazec nevylúčil príchod na Slovensko. Konkurovať má týmto obľúbeným obchodom

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

So správami o nových obchodoch či potravinových reťazcoch, ktoré mieria na Slovensko, sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Najnovšie sa hovorí o potravinách, ktoré by mali konkurovať práve obľúbeným slovenským reťazcom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál TV Noviny, reč je o rakúskej sieti potravín Hofer, ktorá nevylúčila príchod na slovenský trh. Hofer mal pritom s nami veľké plány už v minulosti, prekazila ich však hospodárska kríza. Ako ďalej informuje portál, na Slovensko má vstúpiť aj najúspešnejší diskontný poľský reťazec Biedronka, ktorý má konkurovať Lidlu, ale aj Tescu, Kauflandu či Bille.

Na Slovensko má prísť aj poľský reťazec

Lákať bude nízkymi cenami a výrobkami z Poľska. Arkadiusz Mierzwa, riaditeľ komunikácie a trvalo udržateľného rozvoja siete Biedronka, pre portál Tv Noviny uviedol, že uvažujú o rozvoji obchodného modelu v inej krajine, ktorou môže byť Slovensko alebo Rumunsko. Robia si podrobný prieskum a analýzu trhu.

Foto: unsplash

Rakúsky Hofer príchod na Slovensko nevylúčil

Na rozdiel od Maďarska, Poľska či Rakúska máme obchodných reťazcov určite menej. V spomínaných krajinách pôsobí napríklad SPAR, ktorý však nemá v pláne otvoriť predajne na Slovensku. Hofer, ktorý patrí pod spoločnosť ALDI SOUTH, však jasné nie nepovedal. Hovorkyňa spoločnosti Cathleen Völkel informovala, že sledujú a analyzujú aktuálny vývoj, no konkrétne rozhodnutia nekomentujú.

Nízke ceny

Hofer sa chcel dostať na Slovensko už v minulosti, avšak prekážkou sa mu stala hospodárska kríza, tak plány odložili na rok 2010. Doteraz sa k nim nevrátili. Na Slovensko chce taktiež prísť lacný ruský reťazec Mere, ktorý v tomto roku plánuje otvoriť tri až päť predajní. Zákazníkov opäť lákajú na nízke ceny, ale aj kúpu celých paliet tovaru, keďže nebudú žiadne obmedzenia na zakúpené množstvá.

Pre Slovákov by to mohla byť dobrá správa, pretože vzhľadom na konkurenciu by šli ceny nadol aj v ďalších obchodných reťazcoch.