Toto video vás možno bude šokovať, no je za ním niečo viac než len 365 vrstiev make-upu

Lucia Mužlová

youtube

Keď sa začítate do nadpisu tohto článku, pravdepodobne sa pýtate sami seba: „Prečo by si niekto na seba dával 365 vrstiev make-upu?“ Je v tom ale niečo viac. Je to odkaz všetkým ženám, ktoré na seba dennodenne nanášajú vrstvy make-upu, či už aby zakryli nedokonalosti, alebo aby vyzerali a cítili sa krajšie.

Autori tohto videa sú Lernert a Sander a nesnažia sa tu o nejakú krásu. Ako sami uvidíte, veľmi pekný pohľad to veru nie je. Modelka Hannelore Knuts sa na tento projekt dala nahovoriť, a to aj z dôvodu, že sa sama pohybuje v módnej brandži, a teda sa s líčením stretáva pravidelne.

365makeup2
twentytwowords.com

365 vrstiev make-upu trvalo naniesť až 9 neuveriteľných hodín. Počas projektu si modelka nemohla siahať na tvár a nemohla sa ani hýbať. Pila a jedla jedine cez slamku. Nebojte sa, nie je to nebezpečný experiment. Zvolené boli len produkty, ktoré vám ublížiť nemôžu a pokus bol dokonca testovaný pár dní dozadu na mužovi, ktorému na tvár naniesli 100 vrstiev. Keď sa celý projekt skončil, vrstvy make-upu boli samozrejme odstránené.

365makeup3
twentytwowords.com

Toto video je možno v závere tak trochu šokujúce. Šokujúce v tom, čo všetko sme ochotné urobiť preto, aby sme boli krásne a aby sme sa cítili byť krásne.

[youtube SUTnyUhynC0 720 410]

Čo si o tom teda myslím ja ako žena? Myslím si, že mnoho žien to s make-upom a líčením preháňa, a to úplne zbytočne. Prirodzená krása je predsa prirodzená krása a každá žena by sa mala naučiť ju v sebe objaviť. Či už máme bezproblémovú pleť, kruhy pod očami, nepekné obočie, alebo veľký nos, stále sme všetky jedinečné a krásne. Pod vrstvami make-upu sa snažíme mnoho vecí skrývať, a to nehovorím len o nedokonalostiach fyzických. Často skrývame aj svoje pocity a aktuálnu náladu. Aj ja sama sa rada nalíčim, pretože sa potom cítim oveľa ženskejšie. Ide však o líčenie prirodzené, jemné a také, ktoré vám pri stretnutí na ulici hneď nevyrazí dych.

Myslím si, že stojí táto kampaň, tento projekt za zamyslenie. Určite majú mnohé z vás dcéry vo veku 14-15 rokov, ktoré túžia vyzerať ako modelky na titulkách popredných časopisov. Akú taktiku vtedy volíte? Dovolíte im, aby sa líčili, alebo u vás panujú prísne pravidlá? Čo si myslíte o tomto videu, ktoré poukazuje na to, že nosíme až príliš veľa make-upu? Teším sa na vaše názory a som úprimne zvedavá na to, čo si o tom myslíte. Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými dámami v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), youtube.com

 

0
Komentovať