Mama nechala potetovať 15-ročnú dcéru. Pre kritikov má jednoduchú odpoveď, je za tým oveľa viac

Dana Kleinová

Foto: Image by wirestock on Freepik / Image by lookstudio on Freepik

Dovolila dcére dať si tetovanie a ľudia ju skritizovali. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, jedna mama prezradila, že jej nezáleží na tom, čo si kto myslí po tom, ako dovolila svojej 15-ročnej dcére nechať si urobiť tetovanie. Žena menom Diana Register sa obrátila na internetový portál Kidspot, aby vysvetlila, prečo jej nevadí, že jej Kaitlyn si ako tínedžerka nechala urobiť trvalé skrášlenie tela, keďže za návrhom stojí úprimný dôvod.

Foto: Image by Freepik

Dlho o tom premýšľala

Svoje vysvetlenie začala vyhlásením: „Dovolila som svojej 15-ročnej dcére, aby si dala urobiť tetovanie, a nezaujíma ma, čo na to kto povie.“

Po tom, ako vyjadrila svoje problémy s „problémom dnešnej doby, keď každý môže vojsť do tetovacieho salónu kdekoľvek a nechať si urobiť, čo sa mu práve zapáči“, Diana načrtla, že význam niektorých tetovaní môže niekedy „stratiť opodstatnenie“.

„Som si celkom istá, že väčšina tínedžerov a niektorí dospelí, ktorí si tetujú to, čo je pre nich teraz cool, to nebudú milovať navždy a nakoniec sa na to budú pozerať s ľútosťou,“ uviedla.

Mama pokračovala: „Takže, keď ma moja tínedžerka požiadala o jedno, verte mi, premýšľala som o tom. A premýšľala som o tom. A premýšľala som o tom. Aký bol jej dôvod? Čo chcela? Snažila sa urobiť dojem na svojich priateľov? Nasledovala len nejaký trend?“

Foto: Image by fxquadro on Freepik

Na počesť jej otca

Po tom, ako sa o tom Diana s dcérou porozprávala, zistila, o čo jej vlastne išlo.

„Povedala mi, že si chce dať urobiť veľmi malé, veľmi vhodné tetovanie na počesť svojho otca, ktorý zomrel na rakovinu, keď mala 13 rokov,“ pokračovala mama. „Aj keď mi to zdôvodnila, stále som s tým bojovala,“ dodala.

Pri argumentácii Kaitlyn hovorila o tetovaní svojej staršej sestry Savanny, ktorým bolo „I IV IX“ umiestnené na hornej časti chodidla.

„Pre tých z vás, ktorí sa nevyznajú v rímskych čísliciach, je to 1-4-9, čo bolo číslo policajného odznaku môjho manžela. Nedokázala som si predstaviť krajšiu poctu. Vlastne mi to stále vyráža dych,“ priznala mama.

Foto: Image by Freepik

Symbol boja

Najnovšie články