Žena sa odmietla vzdať sedadla, na ktorom sedel jej syn, v prospech staršej ženy. Ľudia ju za to vychválili

Dana Kleinová

Foto: Image by prostooleh on Freepik

Mamička cestovala so synčekom a obom kúpila letenky. Nečakala však, že sa objaví staršia žena, ktorá bude chcieť jeho miesto. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Express, jedna mamička vyvolala na internete búrlivú diskusiu po tom, ako odmietla nechať svojho dvojročného syna sedieť na svojich kolenách, aby si v lietadle mohla sadnúť staršia žena. Veľa ľudí ju za jej rozhodnutie pochválilo, no našli sa aj takí, ktorí tvrdia, že prenechať miesto starším ľuďom je jednoducho slušnosť.

Foto: Pexels

Chcela jeho miesto

K incidentu došlo, keď čakali na nástup do lietadla. Vtedy k žene pristúpila staršia pani, ktorá mohla mať tak 50 až 60 rokov a opýtala sa jej, či by jej batoľa mohlo sedieť na kolenách, aby si mohla sadnúť na jeho miesto.

„Jednoducho som povedala – nie, prepáčte, je šťastný tam, kde je,“ píše mamička v príspevku na sociálnej sieti. Staršia žena sa preto rozhodla vyriešiť situáciu inak. Mamička opísala: „Naštvala sa a potom len stála, vyzerala ako nahnevaná a vzdychala, kým jej nejaký muž nedal svoje miesto.“

Žena nešpecifikovala, či si staršia žena nestihla kúpiť letenku, alebo ako vôbec prišlo k tejto situácii. Jedno je však isté, vďaka svojej reakcii sa stretla najmä s pozitívnou odozvou na svoju odpoveď.

„Prečo sa zameriavať na dvojročného dieťaťa a jeho rodičov? Lietanie je s deťmi stresujúce,“ pýtala sa jedna osoba, ktorá nechápala, prečo chcela babka práve miesto malého chlapčeka. „Mohla sa opýtať niekoho iného… niekoho, kto by sa pravdepodobne vzdal svojho miesta a nemalo by to pre neho následky,“ pridala sa hneď ďalšia. Tretia žena rovno nazvala staršiu dámu nevrlou.

Nie všetci súhlasili

Najnovšie články