Mamička vyvolala poriadnu diskusiu. Jej 9-ročná dcéra si chce oholiť nohy a toto bola jej reakcia

Kristína Hagarová

Foto: unsplash/pexels

Mamička vyvolala verejnú diskusiu po tom, ako odhalila, že jej deväťročná dcéra ju požiadala, aby si mohla oholiť nohy. Podľa jej slov by mala zostať mladá a prirodzená čo najdlhšie. Vyjadrenie mnohých ľudí pobúrilo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, v rodičovstve prichádza veľa vecí, ktoré vás prekvapia, zaskočia, alebo jednoducho váhate nad tým, ako reagovať. Do podobnej situácie sa dostala jedna mamička, ktorá sa podelila s ostatnými rodičmi s tým, že jej dcéra ju žiada, aby si mohla oholiť nohy. Preto sa ľudí opýtala, aký vek je na to podľa nich vhodný.

Myslí si, že je malá

„Moja dcéra bude mať 10 rokov. Stále je na svoj vek malá a nemám pocit, že by na nej boli badateľné znaky puberty. Často ma však prosí o to, aby si mohla oholiť nohy. Nemá ich veľmi chlpaté, ale očividne je to pre ňu dôležité. Nechcem jej dovoliť, aby mala nalakované nechty, či aby chodila namaľovaná, alebo si farbila vlasy. Páči sa mi, že je prirodzená,“ vysvetľuje mama, ktorá dodáva, že jej holenie nôh takto skoro vyhovára.

Foto: unsplash

Rodičia sa nevedeli zhodnúť

„Vysvetlila som jej, že holenie podporuje rast chĺpkov, ale že keď bude staršia, vezmem ju na cukrovú depiláciu, ktorá je podľa mňa najlepšia. Čo si myslíte, v akom veku je v poriadku dovoliť svojmu dieťaťu, aby sa holilo?“ spýtala sa.

Ozvalo sa množstvo žien

Najnovšie články