Fakty, ktoré poznajú všetky ženy po 40-tke. S vekom prichádzajú tieto vtipné situácie

Banana

Každý vek má niečo do seba, všetky obdobia života  prinášajú typické situácie a s odstupom času sú niektoré z nich skutočne vtipné. Ženy po 40-tke sú zrelými dámami, ktoré sa na svet pozerajú celkom iným pohľadom, ako ich 20-ročné „kolegyne“. Ak máte aj vy 40-tku za sebou a viete si zasmiať aj sama na sebe, rozhodne sa nájdete aspoň v niektorých z nasledujúcich bodov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Viac životných skúseností, viac múdrosti, no i prvé šedivé vlasy alebo vrásky. Toto sú ženy po 40-tke vo svojej plnej kráse. Šarmantné, ženské, no často i zábudlivé a roztržité. Nasledujúce fakty neberte ako kritiku či výsmech, ale len čistý nezaujatý a humorný pohľad na nás ženy. Veď týmito fázami si prejde každá z nás.

Nielen sivé vlasy

To, že sa u väčšiny žien začínajú objavovať prvé sivé vlasy ešte pred tridsiatkou môže byť aj následkom stresu. No o postupnom oslabovaní, rednutí či zmene farby vlasov isto všetci vieme. Pre niektoré z nás však môže byť nepríjemným prekvapením, že si budeme musieť so sebou všade pribaliť pinzetu. Zrazu sa môžu objaviť chĺpky na vrchnej pere či na brade a na dennom svetle ich len tak ľahko neschováte.

Zábudlivosť

pxhere.com

Nepamätáte si, ako sa volal herec v hlavnej úlohe a neviete si spomenúť na melódiu piesne. Často si vlastne neviete spomenúť, či ste zapli práčku, po čo ste prišli do obývačky a ktorý je dnes vlastne deň. Váš zamyslený pohľad pri úpornej snahe spomenúť si sa pomaly ale isto stáva každodennou realitou.

Hygienické normy

Vaše návyky alebo normy sa od mladosti radikálne zmenili. Je vám zle od žalúdka, keď vidíte, ako niekto pije mlieko z krabice, no nerobí vám problém spať v jednej posteli so psami. Ktoré veci by ste v mladosti absolútne nedovolili a ku ktorým ste extrémne netolerantná teraz?

Maskovacie manévre

pixabay.com

Chuť skúšať stále nové trendy v líčení vás už dávno prešla. Odteraz sú vašim najlepším priateľom poriadne veľké a tmavé slnečné okuliare. Čím viac z tváre zakryjú, tým lepšie! Ak vás po doobedí vybavovačiek v meste nikto neodhalil, považujete to za obrovský úspech. Ak ste nebadane spoznali zopár ľudí vy a započuli nejaký ten pikantný rozhovor, bod navyše!

Spodná bielizeň

Prišlo obdobie, kedy sú pre vás tangáče nanajvýš struny z gitary a vo vašom hľadáčiku nie je nič, čo by nezakrývalo celé intímne partie. Čím pohodlnejšie, tým lepšie. Ak sa vám podarí nájsť obchod s príjemnou bielizňou, ktorá ešte aj stiahne a vytvaruje zadok, boky či brucho, do iných obchodov so spodnou bielizňou už ani nezavítate. Na horlivé nákupy a skúmanie nových obchodov už nie je čas.

Apetít

pixabay.com

V mladosti ste dokázali zjesť polievku i druhé jedlo a na posedenie aj zákusok a po ňom ovocie. Všetko ste hravo spláchli pohárom limonády a slastne odgrgli. Aj keď máte v tomto veku veľký apetít, takéto šialené kombinácie by vám už nevyčarili spokojný úsmev na tvári. Iba ak žlčníkový záchvat, pálenie záhy alebo hnačky.

Módny štýl

V mladosti ste boli ochotná i nohy polámať kvôli krásnym lodičkám a žiadna zima nebola dostatočne tuhá na to, aby ste si na seba nemohli obliecť tú krásnu sukňu, na ktorú ste boli taká pyšná. Dnes sa nerušene presúvate v pohodlných nohaviciach a ďakujete módnym značkám za to, že tepláky sú momentálne trendy.

Lodičky?

pixabay.com

V butiku veľmi rada vymeníte vysoké opätky za pohodlnejšie topánky a oveľa dlhšie rozmýšľate nad každou kúpou. Pozorne zvažujete pomer cena verzus kvalita a posvietite si aj na materiál a najmä pohodlie. Precupkať každý deň po kamennej dlažbe v centre mesta už nie je prechádzka ružovou záhradou.

Opica

Máte pocit, že opicu budete mať už len z pohľadu na fľašu alkoholu. Kde sú tie časy, keď ste skombinovali akékoľvek drinky a každý „pokrstili“ aj cigaretou? Dnes by ste si po takomto záťahu potrebovali vybaviť „péenku“ a zásobu studených obkladov.

Hudba

Až príliš často sa čudujete, kto vytvára hudobné kreácie, ktoré počujete v rádiu. Kvalitné piesne a talentovaní speváci tu už podľa vás boli a dnešná mládež má trochu skreslenú predstavu o tom, čo je to dobrá hudba.

Priority

pixabay.com

Asi nikdy ste nedbali o svoje zdravie tak, ako teraz. Pocit zodpovednosti, schopnosť plánovať veci tri kroky dopredu a dôležitosť starostlivosti o zdravie už dávnejšie vystriedali mladícku nerozvážnosť. Ste ochotná investovať do zravotníckych pomôcok a v lekárni sa necháte „ukecať“ na viaceré výživové doplnky.

Gramotnosť

Nielen že vám z hlavy akosi vyfučali ypsilony, ono je to horšie aj v počítačovej gramotnosti. Zároveň sa stávate citlivejšou na kritiku v tejto oblasti. Nestíhate držať krok so všetkými novými názvami a aplikácie, ktoré využívajú vaše deti vám pripadajú ako niečo z budúcnosti.

Pohľad na rodičov

Rodičia už pre vás nie sú hysterickí ľudia so zastaralými názormi. Pochopili ste strach o dieťa a z toho vyplývajúce situácie, kedy človek zvykne preháňať. Viac si uvedomujete dôvody na ich správanie i konanie a sú vám oveľa bližšie. Zároveň ich viete brať s nadhľadom a všeličo prepáčiť.

Stavy úzkosti

Často vyplývajú z množstva povinností v kombinácii so spomínanou zábudlivosťou. Preto si uprostred zápchy začnete premietať vaše kroky pred odchodom z domu, uvažujete, či ste vypli žehličku a či stihnete doviezť deti načas do školy. Máte telefón? A čo vstupenky, zbalili ste si vodičák a vzali náhradné topánky? A potom sa čudujeme pribúdajúcim sivým vlasom.

Pocit uvoľnenia

maxpixel.net

To najlepšie, čo vás s pribúdajúcim vekom mohlo stretnúť. Už neberiete veci tak vážne, netrápite sa nad vecami, ktoré nedokážete sama zmeniť a len tak hocičo vás už nerozhodí. Malichernosti vám nerobia vrásky a ak na vás niekto poza váš chrbát niečo povie, nie je z toho aféra na mesiac a milión telefonátov. Jednoducho viete všetky situácie riešiť elegantnejšie a s väčším nadhľadom, preto v živote pociťujete v tejto oblasti väčší pokoj.

Čo milujete na svojom veku vy? Podeľte sa o svoje postrehy s čitateľkami v komentároch.

Pozri aj: Instagram nechce, aby ste ich videli. Tieto silné fotografie ukazujú, ako v skutočnosti vyzerá pôrod, najkrajší okamih v živote ženy

zdroj: Jana, takprosto.cc

Najnovšie články