Ak máte v domácnosti tieto veci, okamžite ich vyhoďte. Mať ich doma je nebezpečné a úplne zbytočné

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Možno sa niektorých vecí zbavujete radi a iné vám zas prirástli k srdcu, hoci sú nepotrebné. Je však čas nechať vašu domácnosť dýchať a okamžite vyhodiť tieto veci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše Instaclean na portáli Linkedin, upratovanie domácnosti nezahŕňa len vysávanie či utieranie prachu. Niekedy sa pri veľkom upratovaní musíte zamyslieť nad tým, ktoré z vecí vo vašej domácnosti ste nepoužili v posledných mesiacoch a ktoré sa vám v skrini povaľujú už rok a čakajú na príležitosť, kedy ešte budú užitočné. V skutočnosti všetci z nás máme tú jednu vec, ktorej sa nám ťažko vzdáva a o ktorej si myslíme, že sa ešte niekedy bude hodiť, hoci to tak nie je.

Foto: Pexels

Lieky po exspirácii

Každý má doma poličku, skrinku či košík s liekmi, či už ide o vitamínové doplnky alebo o lieky od bolesti. Niekedy sa však môže stať, že vám niektorá krabička zapadne dozadu a keďže ju nepotrebujete, nemáte dôvod ju hľadať. Navyše, ak máte kopu sirupov, tabletiek či sprejov do nosa a všade samé krabičky, pravdepodobne sa vám nechce kontrolovať dátum spotreby na všetkých z nich. To je však chyba.

Ak uplynula doba použiteľnosti liekov, alebo vám lekár povedal, aby ste ich prestali užívať, nemajú čo vo vašej domácnosti viac robiť.

Staré, obnosené či malé oblečenie

Ak miesto vo vašej skrini zaberá staré a obnosené oblečenie, je časť ho nahradiť. Možno dúfate, že sa opäť vráti do módy a možno máte kôpku oblečenia vyhradenú napríklad na práce v záhrade. Zamyslite sa, potrebujete ho však toľko? Nehovoriac o tom, že veľa ľudí skladuje malé oblečenie, dúfajúc, že doň raz schudnú, a tak im len zbytočne zaberá miesto. Nie je ho lepšie darovať a ak náhodou naozaj schudnete, kúpiť si nové?

Opotrebované handry

Najnovšie články