Výhody cvičenia „na stoličku“ sú neuveriteľné! Stačí, keď si takto posedíte každý deň aspoň 10 minút a s vašim telom to urobí hotové zázraky!

Monizz

Jedny robia brušáky, druhé kardio, iné zase chodia behať. Všetky spolu však chcú jedno a to isté – schudnúť. Niekto sa zameriava na jednu časť tela, niekomu ide o komplexné zhadzovanie kíl, základ však ostáva rovnaký.

Článok pokračuje pod videom ↓
superfit.me

Námahy vynakladáme neuveriteľné množstvo a pritom by nám celkom stačilo každý deň si „posedieť“ na „stoličke“. Tej neviditeľnej. Oprieť sa o stenu a relaxovať. Nastaviť si myseľ na to, že nás nič neťahá a netlačí a jednoducho predýchavať. Do týždňa by sme mali nohy, zadok, brucho aj ruky pevné ako skala a do mesiaca by sa naša postava začala krásne formovať. Chce to len trochu sebazaprenia a vydržať! A bude aj postava do plaviek.

2-krát denne po 5 minút

Neviditeľná stolička má množstvo výhod. Pri tomto cvičení zapájate takmer všetky svaly tela, od tých najväčších až po najmenšie.

Zvyšujete fyzickú odolnosť aj výdrž a kondičku.

Pripravujete telo na to, aby zvládlo drepy, ktoré sú kľúčové k rýchlemu zhadzovaniu z nôh.

Posilňujete kolenné kĺby a tak si zabezpečujete dlhšie celkové a prirodzené zdravie vašich nôh aj na staré kolená.

Rozvíjate rovnováhu. Tá je mimoriadne dôležitá!

superfit.me

Ako správne sedieť ?

Postavte sa chrbtom k stene, pevne sa k nej pritlačte. Potom urobte krok vpred a postavte sa na šírku vašich ramien. Chodidlá natočte mierne do strán a ruky zatiaľ držte na bokoch. Teraz skĺznite k stene spôsobom, akoby ste si sadali. Oprite chrbát o stenu a klesajte pomaly dole. Zastavte sa až v bode, kedy budú vaše stehná rovnobežne s podložkou alebo podlahou. Ideálny a správny uhol pod kolenami by mal byť 90 stupňov. Teraz ruky oprite o stenu alebo ich vystrite pred seba. V pozícii zotrvajte koľko vládzete. Predýchavajte a bolesť bude znesiteľnejšia. Pri začiatkoch skúste vydržať aspoň 5 minút vkuse. Cvičenie opakujte dvakrát za deň. Keď si vaše telo zvykne a 5 minút už nebude problém, dĺžku zvýšte. Nezabudnite však cvičiť denne!

superfit.me

Faktom je, že pre ženy je vynikajúci výsledok ak pri prvých cvičeniach vydržia dlhšie ako minútu. S každým dňom si pridávajte 30 sekúnd navyše a postupne pôjde všetko ľahšie. Keď sa dostanete do bodu, že 10 minút zvládnete celkom ľahko, zaťažte si cvik držaním loptičiek v rukách vystretých pred sebou. Pri cvičení celkovo klaďte dôraz na päty, na nich by mala byť väčšina váhy. Výsledky uvidíte zakrátko!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), superfit.me

Najnovšie články