Pokiaľ ste sa narodili ako prvý zo všetkých súrodencov, pozor. Podľa vedcov môžete mať syndróm, ktorý vás ovplyvňuje celý život

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Vedci prišli s teóriou syndrómu „najstaršej dcéry“, ktorý možno trápi aj vás. Možno to znie ako trend zo sociálnych sietí, či niečo, čo si ľudia len vymysleli. V skutočnosti však štúdia došla k záveru, že je to skutočná vec, ktorá môže byť aj veľkým problémom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Ladbible, tento psychologický koncept sa sústreďuje okolo prvorodených detí a ich správania alebo spôsobov, ktoré sa odlišujú od ich súrodencov. Ukazuje sa, že hneď v začiatkoch sa vedia postaviť do úlohy rodiča, keďže cítia určitú zodpovednosť pomôcť postarať sa o svojich súrodencov a pomôcť s prácami v domácnosti. Sú takmer stvorení na to, aby boli príkladom pre mladších súrodencov a sú nútení stať sa pre nich vzorom.

Rýchly prechod od detstva po dospievanie

Tento syndróm sa zameriava na fyzické a duševné účinky rýchleho prechodu cez detstvo na dospelosť skôr, ako by to bežne plánovali. Nová štúdia odhaľuje, že ním trpia hlavne ženy, pretože prvorodené dcéry dospievajú skôr ako ostatní súrodenci a akosi automaticky sa stanú ich opatrovateľkami.

Staršie dcéry sú opatrovateľky

Najnovšie články