Mama si myslela, že dcérke vybrala unikátne meno. Keď neskôr zistila jeho význam, zostala zhrozená

Dana Kleinová

Foto: Pixabay

Mamička omylom pomenovala dcérku po niečom, čo by väčšina ľudí označila za nechutné. Teraz rozmýšľa, či je už príliš neskoro na to, aby jej meno zmenila.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, každý rodič na celom svete vie, že výber mena pre jeho novonarodené dieťa môže byť jedným z najťažších rozhodnutí. O to viac bola táto mamička nadšená, keď pre svoje dievčatko vybrala meno, ktoré sa jej zdalo dokonalé. S manželom ho pritom mali vyhliadnuté roky a ani jeden z nich netušil o jeho skrytom význame.

Foto: Pexels

Volá sa ako liek

V prípade jednej ženy z Ameriky sa jej výber mena vypomstil v čase, kedy už bolo neskoro ho zmeniť. S manželom mali totiž roky vybraté vysnívané meno pre ich dcérku. Po tom, ako otehotnela, nemohli sa dočkať toho, kedy ich milovanú dcérku takto pomenujú, pričom ani jeden z nich nepoznal nikoho iného s týmto menom. Mysleli si preto, že vybrali naozaj výnimočné meno, no ukázalo sa, že je viac výnimočné, ako čakali.

Len o niekoľko týždňov neskôr však prvorodička – ktorá sa podelila o svoj príbeh na sociálnej sieti – zistila, že svoju dcéru omylom pomenovala po skutočne špecifickom medicínskom produkte.

„S manželom sme už roky chceli pomenovať naše dieťa Senna po ikonickom jazdcovi F1 Ayrtonovi Sennovi,“ vysvetlila žena v príspevku a pokračuje: „Vždy sme to meno milovali a snívali sme o tom. Bol to vlastne on, kto ho navrhol, keďže sa mu nikdy predtým nepáčili žiadne detské mená. Tak veľmi ho milujem.“

Potom sa však ukázala sila sociálnych sietí, keďže žena vďaka videu zistila, že dcérku pomenovali podľa názvu značky preháňadla požívaného na prevenciu zápchy.

„Cítim sa úplne zničená,“ priznala matka. Zároveň vysvetlila, že stále netuší, či má dcérke meno zmeniť. „Niektorí priatelia povedali, že áno, iní hovoria, že koho to zaujíma. Netušila som o význame a nie každý je zdravotná sestra alebo lekár. Stále si nie som istá. Viem, že EXISTUJÚ ľudia, ktorí sa volajú Senna. A ja to meno milujem. Ako veľmi je to zlé?“

Najnovšie články