10 trikov, vďaka ktorým sa každé ráno zobudíte s perfektnými vlasmi

Lucia Mužlová

brightside.me

Aj vy máte pocit, že zobúdzať sa ráno s perfektnými vlasmi je niečo, čo sa stáva len v amerických filmoch? Mýlite sa! Zhromaždili sme pre vás tie najužitočnejšie triky, vďaka ktorým sa ráno naozaj budete prebúdzať s perfektnými vlasmi. Vyskúšajte a možno sa aj vy budete cítiť ako dievča z reklamy na šampón.

Článok pokračuje pod videom ↓

Predtým, než si povieme niečo o trikoch, musíme si povedať niečo aj o základných pravidlách:

Nikdy by ste nemali ísť spať s mokrými vlasmi, pretože ráno vyzerajú naozaj zle, sú ťažšie upraviteľné a nepoddajné.

Ak používate fén, mali by ste si vlasy vždy fúkať studeným vzduchom. To vám pomôže pri starostlivosti o vlasy, navyše sa vám nebudú vlniť a končeky sa nebudú „strapkať“ tak rýchlo. Vlasy by ste si nemali nikdy vyfúkať úplne do sucha. Nechajte v nich nejakú vlhkosť, inak budú pôsobiť suchým dojmom.

Pred spaním by ste si mali vlasy vždy rozčesať.

K svojmu tvaru tváre zvoľte čo najvhodnejší účes a o svoje vlasy sa pravidelne starajte. Nielen prostredníctvom kozmetických prostriedkov, ale aj prostredníctvom zdravej stravy.

Pred spaním si vlasy zapleťte

vlasyceznoc1
loreal-paris.es

Zapletené vlasy sú akási prevencia pred nepeknými zvlnenými vlasmi, aj statickou energiou. Dôležité je si vlasy zapletať keď sú suché alebo len mierne vlhké. Ak máte rovné vlasy, urobte si pravidelný zapletený vrkoč. Ak máte kučeravé, zvoľte twist. Akýkoľvek vrkoč zvolíte, uistite sa, že nebude príliš tesný.

Aplikujte pár kvapiek kokosového oleja

vlasyceznoc2
lavidalucida.com

Kokosový olej aplikovaný na končeky vlasov vám pomôže eliminovať statickú elektrinu a vaše vlasy získajú extra lesk. Je dôležité, aby ste používali malé množstvo oleja a vyhli sa pokožke hlavy.

Zainvestujte do hodvábnych obliečok

vlasyceznoc3
pisos.com

Spánok na hodvábnych alebo saténových obliečkach znižuje trenie, ktoré spôsobuje poškodzovanie vlasov, štiepenie končekov a aj vypadávanie vlasov. Hodváb či satén sú vhodné materiály aj pokiaľ máte kučeravé vlasy. Túto investíciu určite nebudete ľutovať. Môžete tiež vyskúšať zabaliť vaše vlasy pred spánkom do hodvábnej šatky. Skrotíte tak bujnú kučeravú hrivu.

Gél s aloe vera

vlasyceznoc4
stylecraze.com

Zmiešajte aloe vera gél s minerálnou vodou a vytvorte si tak skvelý kondicionér v spreji. Naneste si ho na vlasy tesne pred spaním. Kozmetické prostriedky s aloe vera sú ideálnou voľbou. Skvele hydratujú končeky, aj pokožku hlavy a budete mať kontrolu nad typickým „elektrizovaním“.

Aplikujte telové mlieko

vlasyceznoc5
beautyandmakeuplove.com

Kvapka telového mlieka môže skutočne vaše vlasy cez noc vyživiť. Aplikujte ho skôr na končeky a naozaj stačí len veľmi málo. Potom stačí len rozčesať vlasy a môžete sa uložiť na spánok.

Spravte si „bun“ alebo drdol

vlasyceznoc6
modaellas.com

Ak máte dlhšie vlasy, môžete si namiesto klasického či zapletaného vrkoča urobiť na vrchu hlavy „bun“, alebo ako to volám ja, „koláč“. Dajte si vlasy do voľného vkroča a obtočte ich okolo prsta pričom vám vznikne „bun“ na vrchu hlavy, ktorý môžete prichytiť gumičkou alebo sponkami.

Vyskúšajte produkty pre bábätká

vlasyceznoc7
caidadepeloenmujeres.com

Produkty určené pre detičky, ako napríklad šampón či olej sú ešte jemnejšie ako ktorýkoľvek iný šampón. Pred spaním si skúste umyť vlasy detským šampónom a na končeky aplikujte detský olej. Ráno budete mať úžasne mäkké vlasy, ktoré budú navyše voňať ako bábätko.

Na prebudenie vlasov použite púdrové produkty

vlasyceznoc8
mundotkm.com

V drogériách dnes už dostanete kúpiť púder určený priamo na hustotu vlasov, prípadne na jemné plážové vlny. Ak chcete trochu prebudiť svoje vlnité vlasy, nasypte si púder na korienky vlasov, čo vás zbaví mastnoty. Chybu neurobíte ani keď použijete suchý šampón. Vlasy učešte do vrkoča a môžete ísť do postele. V dopoludňajších hodinách všetkých očaríte svojimi holywoodskymi vlnami.

Použite silonkovú ponožku

vlasyceznoc9
curiousytech.com

Tento trik vám zaručí, že sa ráno prebudíte s jemnými a hladkými vlasmi. Prvé, čo musíte urobiť, je urobiť si na hlave vyššie spomínaný „bun“ alebo drdol. Potom si na drdol navlečte silonkovú ponožku a pripevnite ju sponkami, ak je potrebné. Vojna so statickou elektrinou je konečne na konci!

Používajte plastové doplnky do vlasov

vlasyceznoc10
alibaba.com

Plastové vlasové doplnky sú tou najlepšou voľbou, pokiaľ ide o kontrolu nad vlasmi, predovšetkým v nočných hodinách počas spánku. Zabudnite na kovové spony a sponky, pretože môžu vaše vlasy cez noc polámať. Takisto sa vyhnite aj sponkám s kovovými aplikáciami.

Poznáte ešte nejaké iné triky? Podeľte sa o ne s nami v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články