Raz za týždeň si urobím tento domáci zábal na vlasy s jednou špeciálnou prísadou, ktorú máte doma aj vy. Už nemíňam zbytočne veľa peňazí na šampóny

Michaela

Kto by netúžil po zdravých, bohatých a lesklých vlasoch? Nie darmo sa im hovorí korunka krásy. Sú našou ozdobou, mali by sme ich raz za čas rozmaznávať a dopriať im to, čo im chýba. Napríklad domáce masky so surovín, ktoré určite máte doma. Oživte svoje vlasy!

Článok pokračuje pod videom ↓

Nasledujúce masky, ktoré sme si pre vás prichystali, sú plné minerálov a vitamínov. V tomto chladnom období, kedy teploty kolíšu ako sa im zachce a zdržiavajú sa najmä pod nulou, by ste svojim vlasom mali dopriať čas na regeneráciu.

https://www.instagram.com/p/Bc6-tgFgfL2/?tagged=hairmask

Masky sú ideálne pre suché, ale aj rýchlo sa mastniace vlasy. Dodajú im pevnosť, objem a lesk. Ak sa vám obsah zloženia zdá malý, nebojte sa. Kvasnice svoj objem mnohonásobne zväčšia.

Kvasnicová maska ​​na vlasy

Čo budete potrebovať:

  • 1 PL vody
  •  PL droždia
  • 1 PL cukru
  • 1 PL medu
  • 2 PL horčičného prášku

Postup:

Droždie si rozdrobíme v teplej vode, a aby sme urýchlili proces fermentácie, pridáme cukor.

Akonáhle sa nám kvasinky „dajú do pohybu“, primiešame med a horčičný prášok. Masku aplikujeme na pokožku hlavy a korienky vlasov. Na to, aby sme z masky vyťažili čo najviac, je potrebné použiť plastovú čiapku a omotať hlavu uterákom. Po hodine pôsobenia zmes umyjeme bežným šampónom. Aj vám sa zdá, že máte na hlave raz toľko vlasov ako ste mali?

Kvasnicová maska s tinktúrou

Čo budete potrebovať:

  • 30 g suchých kvasníc
  • 2 PL tinktúry z čierneho korenia (prípadne olej)
  • 1 PL vody

Postup:

Droždie rozpustíme vo vode a pridáme tinktúru.Masku rovnako vmasírujeme do pokožky hlavy a korienkov vlasov. Takisto použijeme plastovú čiapku s uterákom, aby sme dosiahli čo najlepší efekt. Masku necháme pôsobiť maximálne 20 minút, inak by sme si mohli nepríjemne podráždiť pokožku hlavy. Po uvedenom čase masku zmyjeme jemným šampónom, najlepšie detským.

https://www.instagram.com/p/Bc639BbHJH0/?tagged=hairmask

Rozmaznávate niekedy svoje vlasy? Ak nie, rozhodne by ste si raz za čas mali nájsť chvíľku a popri príjemnej knižke či filme si dopriať takýto oddych aj svojim vlasom a posilniť ich pri týchto mínusových teplotách. Odvďačia sa vám!

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! 22 faktov o menštruácii, o ktorých mnohé ženy nevedia. Najviac ma prekvapilo, že krv …

zdroj: babskeveci.sk (Michaela), takprosto.cc

Najnovšie články