Moje vlasy neboli ani rovné, no ani kučeravé a vždy som si ich žehlila. Kaderníčka mi poradila 8 trikov, ako ich skrotiť a dosiahnuť účes mojich snov

Monizz

Každý chceme niečo iné – kučeravé dievčatá túžia po rovných vlasoch a tie s rovnými vlasmi zasa po nepoddajných kučerách. Nech je ako chce, kučery vám privyrobiť nevieme, ale zato rovné vlasy, a to celkom prirodzenými spôsobmi a bez toho, aby ste si ich zaťažovali vplyvom horúceho vzduchu, tak to už áno!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Začnite už v sprche

Pri umývaní vlasov je dôležité používať správny šampón a kondicionér. V prípade, že túžite po rovných vlasov je namieste, aby ste si zaobstarali prostriedky s obsahom keratínu. Ten vlasy prirodzene vyrovnáva. Po umytí si vlasy zabaľte do uteráka, ktorý rýchlo a dobre saje vodu. Ak ste špecialisky viete, že najlepšie vlastnosti majú bambusové uteráky, no u nás nie sú bežne dostupné. Vlasy v uteráku netrite a nekrúťte, môžete tak spôsobiť to, že sa vám začnú vlniť.

Majte správny hrebeň

Okrúhle kefy vám k rovným vlasom nepomôžu, pretože pri fúkaní – akokoľvek sa snažíte ísť rovno – vám konce vlasov zatočia a nie vyrovnajú. Na česanie používajte klasický hrebeň – ideálne drevený, pretože je antistatický – a vlasy roztiahne bez toho, aby ich polámal.

pixabay.com

Po umytí ich češte každých 5 minút

Počujete dobre. Ak si vlasy nesušíte fénom, potom ich musíte v priebehu sušenia každých 5 minút prečesať hrebeňom. Ak by ste tak neurobili, vlasy sa môžu začať prirodzene vlniť. Pravidelné prečesávanie spôsobuje aj pravidelné dorovnávanie. Môžete použiť aj fén, no v tom prípade pamätajte, že na rovné vlasy platí len studený vzduch.

adme.ru

Pomôžte si vrkočom

Dopomôcť vám môže aj obyčajný konský chvost. Keď si vlasy v osuške dobre vysušíte a vytiahnete z nich vodu, zviažte si ich do obyčajného konského chvosta. Ak máte kratšie vlasy a v gumičke sa neudržia, zachyťte ich jemnými vlásenkami. Chvost nechajte splývať na chrbte tak, aby na ňom neboli žiadne uzlíky.

Inšpirujte sa Latinkami

V Latinskej Amerike, kde sa ženy väčšinou tešia krásnym bujným hrivám, takisto túžia viac po rovných vlasoch. Tajomstvo ich vyrovnávania je tzv. „tóga“. Mokré vlasy si vysušia v uteráku, prefúkajú ich studeným vzduchom a omotajú okolo hlavy a prichytia sponkami, aby im nepadali. Geniálne! Ráno majú vlasy rovné, akoby sa nikdy s vlnami nenarodili.

adme.ru

Vyrovnávajte krémami

Ak predsa len používate kozmetické prípravky a nerobia vám na hlave žiadne ťažkosti, smelo do nich. Dbajte však na to, aby boli tie správne pre vás. Aplikujte ich spravidla na čisté vlhké vlasy a rozložte krém alebo balzam po celej dĺžke vlasov. Ochránia vaše vlasy pred mnohým – okrem vĺn aj pred ultrafialovým žiarením, či prehriatím vlasov na slnku.

pixabay.com

Olejčeky sú hitom

Olejčeky sú skvelá vec, pokiaľ váš problém nespočíva v mastiacej sa pokožke vlasov. V prípade, že máte opačný problém, používajte olejčeky po umytí a vtierajte ich do pokožky hlavy a do vlasov ešte za vlhkého stavu. Ak trpíte naozaj  veľmi suchými vlasmi, pokojne procedúru opakujte aj každé ráno do suchých vlasov. Olej je ťažký, vlasy vyživí, no zároveň ich takpovediac stiahne dolu a oni nebudú mať tendenciu sa vrtieť do oblín.

adme.ru

Hýčkajte sa maskami

Aby boli vlasy prirodzene rovné, vyžaduje si to nielen správne postupy, ale aj správnu starostlivosť. Hýčkajte sa a rozmaznávajte svoju hrivu krémikmi, balzamami, maskami a inými procedúrami nezaťažujúceho charakteru. Naneste si masku na vlasy, nechajte ju pôsobiť aspoň polhodinu a potom opláchnite vlažnou vodou.

Pozri aj: Lekári varujú: Až 90% ľudí nemá požadovanú váhu, trpí týmto ochorením a možno o tom ani nevie. Spoločnosť by mala zmeniť svoj postoj k podporovaniu chudnutia

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru