Takto jednoducho si zvolíte to správne oblečenie podľa tvaru vášho tela

Lucia Mužlová

brightside.me

Idete okolo výkladu a zrazu sa to stane. Nádherné šaty, ktoré vás očaria. Je to láska na prvý pohľad. No na ten druhý si poviete, že mne predsa na moju postavu nebudú pasovať. Znie vám to povedome? Neznamená to, že je niečo zlé s vaším telom. Jasné, každý máme nejaké nedostatky, nejaké to kilo navyše. Prezradím vám, nie je všetkým dňom koniec. Zvoľte si tie správne kúsky oblečenia podľa typu vaše postavy a budete vždy vyzerať absolútne úžasne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jablkový tvar

postava2
pinterest.com

Noste oblečenie, ktoré najmä priťahuje pozornosť na strednú časť vášho tela, a teda na pás. Výstrih do tvaru písmena „V“, šaty s vypasovaným pásom a šaty strihané do tvaru písmena „A“ sú pre vás tá správna voľba. Vyberajte si sukne, ktoré vyformujú váš pás a tesne pod ním sa rozširujú. Vyhýbajte sa objemným bundám a topom. Skúste vrstviť, do šatníka priniesť tuniky a voľnejšie topy. Vyhnite sa tiež „skinny“ džínsom a radšej zvoľte pánsky alebo cigaretový strih s vreckami vzadu.

Hruškovitý tvar

postava3
pinterest.com

Ak zvýrazníte vaše ramená, trochu vyrovnáte tvar vašej postavy. K tomu môžete použiť šatky, pašmíny a dlhé náhrdelníky, ktoré vašu postavu predĺžia. Vyberajte si do vrchnej časti skôr vzorované topy, topy s nazberkanými rukávmi a tiež môžete obohatiť svoj dekolt pomocou jemného výstrihu. Ani čiapka nie je zlý doplnok. Mali by ste sa vyhnúť obtiahnutým nohaviciam, capri nohaviciam a príliš krátkym sukniam. Zvonáče sú in. Tie na vás budú vyzerať úžasne. Na spodnej časti by ste mali zvoliť skôr tmavšie odtiene, ľahšie materiály, ktoré sa skvelo hodia k pestrofarebný vrškom.

Obdĺžnikový tvar- chlapčenská postava

postava4
pinterest.com

Ak nemáte prirodzené krivky, môžete použiť oblečenie a doplnky na ich vytvorenie. Vyskúšajte opasok v najužšej časti vášho pásu, čím ho zdôrazníte. Noste šaty, ktoré zvýrazňujú pás. Máte ploché a krásne bruško? Nebojte sa crop topov alebo teda takých, ktoré budú končiť niekde pri bokoch. Ak chcete, aby vaše prsia pôsobili opticky väčším dojmom, mali by ste v tejto oblasti zvoliť rôzne „načuchrané“ topy. Zvoľte také doplnky, ktoré vám dodajú požadovaný objem. Dôležitá je aj spodná bielizeň, ktorá dokáže urobiť zázraky a vyformuje vaše telo do požadovaných tvarov. Správne strihy sák, topov a šiat vytvoria dokonalú ilúziu presýpacích hodín.

Tvar presýpacích hodín

postava5
pinterest.com

Takýto tvar je snom asi každej ženy. Dokonale ženská postava. Štíhly driek a pás, väčšie boky a väčšie prsia. Veď kto by nechcel mať postavu ako Beyoncé? Zvýraznite vaše krivky. K tomu si nevyhnutne musíte vybrať oblečenie, ktoré bude upozorňovať práve na váš štíhly pás. Vyhnite sa kúskom, v ktorých vyzeráte ako „vo vreci“. Pás je váš najväčší tromf a ak ho zvýrazníte, stúpne aj vaše sebavedomie. Vyberte si dobre padnúcu spodnú bielizeň a ak máte veľké poprsie, prispôsobte tomu aj typ podprsenky. Vyhnite sa podprsenkám bez kostíc a vankúšikov, teda taký, ktoré akoby nemali žiadnu štruktúru. Výstrih v tvare písmena „V“ je tá správna voľba a taktiež rôzne košele, ale aj sukne s vysokým pásom.

zdroj: brightside.me

Najnovšie články