Sedem jednoduchých a účinných spôsobov, ako sa navždy zbaviť lupín

Lucia Mužlová

Lupiny, alebo teda drobné šupinky, ktoré sa odlupujú najmä z povrchu pokožky hlavy. Je to asi najčastejší problém, ktorý trápi mnohých z nás. Často je to veľmi nepríjemné, človek sa neustále obzerá, oprašuje a pokiaľ sa proti lupinám nezakročí, tak sa ich nezbavíte. Ak je tento problém naozaj veľký, pokožka hlavy vás svrbí a miestami sa zapaľuje, je potrebné vyhľadať odborníka, najlepšie kožného lekára. Ak vás však trápia klasické lupiny, môžu vám pomôcť aj tieto rady.

Článok pokračuje pod videom ↓

Citrón a kokosový olej

lupiny2
ekotrgovina.com

Vytvorte si zmes z citrónovej šťavy a kokosového oleja. Kyselina citrónová je hotový zázrak pri boji s lupinami. Roztopte 2 lyžice kokosového oleja a zmiešajte ho s 2 lyžicami šťavy z citrónu. Masírujte povrch hlavy približne 20 minút a potom si vlasy klasicky umyte.

Jedlá sóda

lupiny1
doctoroz.com

Vezmite 1 lyžicu jedlej sódy a votrite ju do mokrých vlasov a do vlasovej pokožky. Ponechajte ju vo vlasoch po dobu 1 minúty a potom opláchnite. Výsledok by sa mal dostaviť po niekoľkých dňoch.

Tvaroh

lupiny3
tamilmother.com

Tvaroh nechajte otvorený v miske kvasiť približne dva dni. V mixéri ho rozšľahajte na jogurt a naneste na vlasy ako masku. Po hodine si vlasy dôkladne umyte.

Senovka grécka

lupiny4
yandex.net

Nechajte semená senovky gréckej namočené cez noc vo vode. Urobte si pastu, naneste ju na pokožku hlavy a nechajte asi hodinu pôsobiť. Na záver si umyte vlasy vhodným šampónom.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články