7 dôvodov, prečo by ste mali každý deň vypiť pohár teplej vody. Po tomto článku to začnete robiť okamžite

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Pocit hydratácie má rád každý z nás a väčšina z nás vie, že je maximálne dôležitý nielen pre zdravie, ale aj pre krásu. Dostatok vody je pre vašu pokožku skutočne najdôležitejší.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnohí z nás sú zvyknutí na to, že si hneď po prebudení dajú pohár vody. Možno ste však netušili, že by ste ju nemali piť studenú. Portál Brightside napísal hneď 7 dôvodov, prečo by ste mali piť teplú vodu každý deň a ako to pomôže vašej pokožke.

Prečistí pokožku

Teplá voda vám môže pomôcť pri detoxikácii tela. Pitie teplej vody zvyšuje telesnú teplotu, teda sa človek začne potiť. To vám pomôže zbaviť sa toxínou a uľahčí vašim tráviacim orgánom vylučovanie nečistôt. Čistenie tela vám vylieči akné, vďaka čomu bude vaša pokožka zdravá.

Foto: unsplash

Zabraňuje predčasnému starnutiu

Okrem toho, že sa vďaka teplej vode zbavíte vyrážok, vaša pokožka môže prestať starnúť. Voda pomáha napraviť bunky pokožky, ktoré sú poškodené škodlivými látkami, bude vyzerať hladšie a pružnejšie.

Nebude vás svrbieť pleť a hlava

Keďže teplá voda udrží vašu pokožku hydratovanú, je menej pravdepodobné, že sa u vás objavia lupiny. Keď je pokožka na hlave zdravá, vaše vlasy budú lesklé a jemné. Tiež podporuje ich rast.

Foto: unsplash

Rozžiari vás

Pravidelné pitie teplej vody pomáha telu odbúravať tukové zásoby, uvoľňuje svaly a zvyšuje prietok krvi. Zvýšený krvný obeh omladzuje bunky a udržuje ich vyživené.

Pomáha s účinnosťou ďalších produktov

Voda je najjednoduchší spôsob, ako naštartovať váš metabolizmus. To pomôže všetkým produktom, ktoré si dávate na svoju pleť, aby lepšie fungovali a jednoduchšie sa dostali do pokožky. Pokožka získa všetky potrebné živiny, aby vydržala dlhšie mladá, no zároveň absorbuje lepšie všetky dobré veci, ktoré si na ňu dávate.

Foto: unsplash

Hydratácia

Jedna z najdôležitejších vecí je jednoznačne hydratácia. Môžete mať akýkoľvek drahý krém ani jeden však neurobí to, čo dokáže obyčajná voda. Pomôže tiež vyrovnať tón pleti, znížiť opuch a napnúť pokožku.

Foto: unsplash

Chráni pred infekciami

Pohár teplej vody denne chráni vaše obličky a pomáha v boji proti zápalom. Keď sú vaše orgány čisté, vaša pokožka je menej náchylná na infekcie. Keď chcete, aby vaša pleť bola ešte lepšie chránená, pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

Najnovšie články