Na nose som mala veľa čiernych bodiek a žiadne kozmetické prípravky mi ich neodstránili. Potom mi kamoška poradila túto jednu vec a s bodkami mám pokoj!

katka

Make up dnes dokáže zázraky, ale ženu neurobí príťažlivejšou nič viac ako prirodzená, žiarivá a zdravá pleť. Špeciálne v lete, keď môže byť aplikácia make-upu dosť nepraktická, najmä kvôli vysokým teplotám. Tieto prírodné ingrediencie tvoju pokožku zrevitalizujú, detoxikujú a nebudú ťa stáť takmer nič.

Článok pokračuje pod videom ↓

Citrón

pexels.com

Citrón je ideálny pomocník v boji proti akné. Tvoju pokožku zbaví vyrážok, podráždení a známok starnutia. Dodá jej matný efekt a odstráni prebytočnú mastnotu. Pleť bude po jeho pravidelnom používaní viac žiarivá a tvoja tvár bude pôsobiť omnoho zdravšie.

Šťavu z citróna si aplikujte na pokožku pomocou tampóna krúživými pohybmi večer po odlíčení. Pozor na okolie očí. Citrón ich môže naozaj nepríjemne podráždiť.

Zemiak

Ak sa na vašej pokožke začnú prejavovať známky únavy a stresu, v dôsledku čoho dochádza ku strate pružnosti a rýchlejšiemu starnutiu, siahnite po zemiakovej maske. Najideálnejšie, tak ako pri všetkých potravinách, v bio kvalite.

Starostlivosť v podobe zemiakovej masky dokáže zázraky. Vráti vašej pokožke pružnosť, mladistvý vzhľad a zjednotený tón. Hydratuje a spomalí prehlbovanie vrások.

Paradajka

pixabay.com

Každá z nás je dennodenne vystavená znečistenému prostrediu, a preto aj v prípade, ak ste dnes nepoužila make up, vašu pleť by ste mali podrobiť očistnej kúre ako každý večer. Niekedy sme však natoľko unavené a zavalené povinnosťami, že si jednoducho nenájdeme čas. Týmto naša pokožka trpí. Znečisťujú sa nám póry a stráca sa jej možnosť dýchať. Následne sa zapáli a začervená.

Nepotrebujete žiadne špeciálne a drahé krémy. Nazrite do chladničky, vyberte paradajku, nakrájajte a prúžky priložte na tvár. Urobte si pohodlie, ľahnite si, relaxujte a nechajte paradajkové prúžky pôsobiť aspoň 30 minút.  Tento rituál opakujte aspoň raz týždenne a získajte jemnú, hydratovanú a mladistvú pokožku späť.

Aloe Vera

Liečivé účinky aloe vera sú nesporné. Zadovážte si jednu rastlinku a prinesiete si tým domov hotový všeliek. Môžete ho použiť naozaj všestrane. Má vynikajúce protizápalové účinky. Máte herpes? Akné? Zapálenú pokožku či dokonca ranu, ktorá sa vám nehojí najlepšie?

Odtrhnite si lístok, rozrežte ho na polovicu a šťavou, ktorá sa ukrýva vo vnútri, potierajte postihnuté miesta pravidelne dva-trikrát denne. Veľmi dobre pôsobí aj na samotné jazvičky, ktoré na pokožke zanecháva akné. Tiež na malé popáleniny.

pixabay.com

Potierajte si pokožku tváre každý deň týmto zázrakom a potlačíte tým všetky začervenania a zápalové procesy. Na internete nájdete mnoho receptov na výrobu masky z aloe vera, ktorou určite nič nepokazíte.

Niekedy je kvalitná kozmetika naozaj finančne náročná, tak prečo si veci komplikovať, keď nám príroda ponúka všetko, čo potrebujeme?

V jednoduchosti je krása. Pekná a zdravá pokožka je znakom celkového zdravia a vitality organizmu, no a v neposlednom rade pôsobí príťažlivo na naše okolie.

zdroj: babskeveci.sk (Katka), brightside.me