Do ruky si zobrala fén a obyčajné sitko a začala si sušiť vlasy. Keď uvidíte výsledok, už nikdy si vlasy nebudete fénovať inak

Banana

My ženy si na vlasy potrpíme a každá chceme, aby naša koruna krásy vyzerala čo najlepšie. Nie vždy však máme čas navštíviť kaderníčku a popravde, často vieme nemalé peniaze za úpravu vlasov v salóne investovať aj inak. Nemusíte sa však obávať, že bez profesionálnej úpravy vlasov budete vyzerať „nanič“. Stačí si len osvojiť zopár trikov a vaša hriva bude skutočne oslnivá. Či už máte vlasy rovné alebo vlnité, prinášame vám skvelé tipy, ako vyčariť krásne kučery bez toho, aby ste vlasom uškodili.

Článok pokračuje pod videom ↓
youtube.com

Ak sa rozhodneme, že si vlasy upravíme doma a pustíme sa do ich kulmovania alebo využijeme natáčky, často skončíme so „skrepovatenými“ vlasmi, ktoré nemajú peknú formu a majú na míle ďaleko od pekných účesov od kaderníčky. Aj ženy s kaderami majú občas problém vysušiť vlasy tak, aby nevyzerali ako po zásahu elektrickým prúdom. Pri vlnitých a kučeravých vlasoch je dôležité vytvoriť pekné a pravidelné kučery. Pomôžete si však malým trikom, ktorý zaručí efekt krásnych kučier, ktoré vyzerajú mierne nedbalo, majú objem a pôsobia ako čerstvo vysušené slnkom na pláži. Hravé, ženské a pôvabné. Presne také sú vlny, ktoré vytvoríte obyčajným sitkom, ktoré máte isto v kuchyni.

Tento trik s elegantným výsledkom je vhodný pre ženy, ktorým sa vlasy prirodzene kučeravia alebo majú aspoň mierne vlnité vlasy.

youtube.com

Vlasy si klasicky umyte a následne ich uterákom a miernym stláčaním trošku presušte a odstráňte prebytočnú vodu. Ak chcete, môžete využiť tužidlo na vlasy, aplikujte ho však len v malom množstve.

youtube.com

Následne vezmite sitko a vložte doň vlasy. Fénom potom sušte vlasy smerom zdola tak, aby boli vlasy vždy nadvihnuté a uložené v sitku. Fén držte ideálne 30 cm od vlasov, aby ste ich nepoškodili. Ak máte čas a možnosť nastaviť fén na nižší stupeň, vlasy si radšej sušte menej teplým vzduchom.

Po vysušení vlasy len pretraste, prehrabte prstami, ale nerozčesávajte! Zachováte si tak prirodzený objem a nedbalý vzhľad sexy kučier. Podrobný návod si môžete pozrieť v tomto videu.

Pre dámy, ktoré nemajú vlasy vlnité a o kučerách len snívajú, máme iný trik, ktorý vám ušetrí čas strávený kulmovaním alebo natáčaním. Vystačíte si s elastickou textilnou čelenkou, ktorú môžete nahradiť aj pančuchovými nohavicami zviazanými na konci.

youtube.com

Vlasy si rozčešte a ak chcete, naneste na nich malé množstvo tužidla alebo iného tvarovacieho prostriedku, ktorý zafixuje výsledný účes.

youtube.com

Potom si na hlavu dajte elastickú čelenku a po jednotlivých prameňoch vlasy pretáčajte pomedzi čelenku.

youtube.com

Pridávajte postupne ďalšie a ďalšie pramene, ktoré točte nahusto, aby sa vám vlasy vmestili.

youtube.com

Keď si vlasy obtočíte okolo celej čelenky, môžete si ísť pokojne ľahnúť spať. Ak si vlasy nenatáčate pred spaním, môžete sa venovať iným činnostiam a vlasy nechajte takto zviazané aspoň niekoľko hodín.

youtube.com

Následne ich môžete rozpustiť a prehrabnúť prstami, prípade ešte zafixovať lakom na vlasy. Veľmi prirodzený efekt, ktorý vám zaberie len pár minút.

youtube.com

Podrobný návod si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

zdroj: babskeveci.sk (Jana) takprosto.cc