Fitnes tréneri radia: Týchto 5 základných cvičení vám zabezpečí tenší pás a ploché brucho už do pár týždňov!

Monizz

Na to, aby sme dosiahli ploché brucho a zbavili sa prebytočných tukových vankúšikov, často vynakladáme obrovskú námahu. Neraz však bez výsledkov. Ľudia majú vo zvyku zabúdať na staré a dobré osvedčené veci a naháňajú sa všetkým novým a rozdielnym. Fitnes tréneri odporúčajú vrátiť sa pri cvičení ku klasike. Cviky, ktoré poznáme ešte zo školy, zaručujú najrýchlejší spôsob chudnutia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rastúce bruško potrápi nielen ženy po tridsiatke, ale aj oveľa mladšie ročníky. Vyhovárať sa na zimu a tukové zásoby nie je v tomto prípade na mieste, pretože hýbať sa dá vždy. Za každého počasia. Stačí si len vybrať akým spôsobom. A keď už to nejde inak, treba pristúpiť k domácemu cvičeniu.

Pripravili sme pre vás sériu cvičení na priame a šikmé brušné svaly. Všetky sú starostlivo vybrané, aby ste dosiahli želaný výsledok. Pred cvičením sa nezabudnite zahriať. Stačí, ak si pár minút poskáčete na mieste alebo sa aspoň ponaťahujete.

Najrýchlejšie cviky

Ľahnite si na chrbát, ruky roztiahnite do strán. Nohy vystrite, spojte ich k sebe a spolu ich zdvihnite. Nohy dvíhajte 25-krát po sebe. Ak chcete vypracovať hlavne boky, zdvíhajte nohy striedavo.

1
superfit.me

Ľahnite si na chrbát, ruky dajte za hlavu a zdvihne ramená z podlahy. Nohy striedavo dvíhajte k hrudníku, pričom jednu necháte vo vzduchu vystretú a druhú pokrčíte. Zarovno s nohami otáčajte trupom a lakte ťahajte ku kolenu, ktoré je najbližšie. Opakujte 25-krát.

2
superfit.me

Ľahnite si na chrbát, nohy ohnite v kolenách tak, aby sa dotýkali podlahy. Ruky držte za hlavou.  Robte klasické brušáky, no dbajte na to, aby ste neťahali dopredu krk, ale dvíhali sa od podložky chrbticou. Opakujte 25-krát.

3
superfit.me

Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy. Prizvite si niekoho na pomoc, aby vám chodidlá držal pevne na zemi. Sadnite si na zadok, ruky prekrížte cez prsia a pomaly sa zdvíhajte zo zeme až do sedacej polohy. Opakujte 25-krát.

4
superfit.me

Zaujmite pozíciu plank. Ruky oprite o lakte, dlane položte na podložku. Hlava, krk, chrbtica aj zadok musia byť v jednej línii. Zhlboka dýchajte a vydržte najdlhšie ako viete. Potom sa uvoľnite a vytraste nohy.

5
superfit.me

Ak si zvyknete urobiť sériu piatich jednoduchých a rýchlych cvičení každý deň a obetujete tak 5 minút zo svojich predošlých činností, do leta budete mať bruško aké si predstavujete!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), superfit.me

Najnovšie články