8 herečiek, ktoré sa nebáli ostrihať svoje dlhé vlasy. Nebojte sa zmeny, vlasy predsa dorastú

Lucia Mužlová

Väčšina žien považuje svoje vlasy za korunu krásy. Podľa zaužívaných predstáv spoločnosti znamenajú dlhé kadere ženskosť a eleganciu. To je dôvod, prečo sa mnohé z nás obávajú radikálnejšej zmeny. Niekedy však nový strih môže podčiarknuť vašu osobnosť či dokonca z vás urobiť úplne iného človeka. Nehovoriac o tom, že krátky pixie, bob či dokonca aj holá hlava sú teraz v móde. Navyše čerstvo ostrihané vlasy sú zdravšie a pôsobia luxusnejšie. Ak váhate, vezmite si príklad z herečiek, ktoré si skrátili svoj účes kvôli role vo filme a neoľutovali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Anne Hathaway

vlasy3
thedodgy.com

Túto skvelú herečku by si len málokto vedel predstaviť bez jej enormných kučier, ktoré predviedla ako princezná vo filme Denník princezny.

vlasy2
pinterest.com

Anne sa ich však zbavila v muzikáli Bedári. Tento krok jej nijako zo šarmu neubral, ba naopak. Ukázal jej krásnu tvár a omladil ju o pár rokov.

Lily Collins

vlasy12
pinterest.com

Lily, známa hlavne svojim moderným obočím,  skracovala dĺžku svojich vlasov počas filmu S láskou Rosie. Táto zmena sa jej natoľko zapáčila, že pri krátkych strihoch zostala už dva roky. Vyskúšala si pixie, bob aj lob a všetky jej náramne pristali.

Natalie Portman

vlasy5
pinterest.com

Oscarom ocenená herečka je známa hlavne ako Čierna labuť. Brunetka išla dobrovoľne dohola v roku 2006 pre snímku V ako Vendetta.

vlasy4
short-haircut.com

Určite svoj počin neoľutovala, keďže to jej kariére vôbec neuškodilo.

Charlize Threon

vlasy
womenstyler.com

Prirodzene blond vlasy tejto juhoafrickej krásavice museli ustúpiť pre rolu v Mad Maxovi. Nápad prišiel prekvapivo z herečkinej strany.

vlasy1
pinterest.com

Jej vlasy sa jej totiž nijako nepozdávali v cope ani v maske. Vyjadrila sa, že nový zostrih jej omnoho uľahčuje rannú rutinu. Vraj je odvtedy  všade o dvadsať minút skôr.

Cate Blanchett

vlasy8
people.com

Cate sa oholila pred niekoľkými rokmi vo filme Nebo. Pre Austrálsky denník The Telegraph last week sa vyjadrila, že je to skvelý oslobodzujúci pocit. Keď bola na škole, považovala to za rebelské, ale vraj uvažuje o tom, že by to urobila znova.

Kristen Stewart

vlasy9
obryadii00

Herečka bola požiadaná Joan Jettovou, ktorú stvárnila v snímke o rockovej dievčenskej kapele The Runaways, aby si ostrihala svoje dlhé hnedé vlasy. Kristen prevzala Joanin shaggy strih s radosťou.

vlasy10
forbes.com

Herečka s vlasmi experimentuje dosť často a volí najmä kratšie strihy. Dokonca sa raz vyjadrila, že na natáčaní Stmievania najviac nenávidela príčesky, ktoré musela nosiť.

Shailene Woodley

vlasy11
pinterest.com

Fanúšikovia knihy Na vine sú hviezdy nepovažovali Shailene za vhodnú na rolu hlavnej hrdinky vo filmovej verzii. Herečka však všetkým vytrela zrak, keď si so slzami v očiach dala ostrihať svoju pýchu. Shailene má obrovské srdce a svoje vlasy darovala na charitu pre deti, ktoré o svoje vlastné prišli.

vlasy13
celebzz.com

Inšpirujte sa týmito módnymi ikonami a nebojte sa experimentovať. Aj vám to môže dodať štýl, ubrať pár rokov či zmeniť život.

zdroj: babskeveci.sk (Timea Hertnekiová)

Najnovšie články